| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Aktuální zmínky o Jaroslavu Foglarovi v denním tisku

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 23. 3. 2015 | přečteno 4070 ]

- Respekt 10/2015 - s. 58 -59, článek Pokračování příště (autor Jan H. Vitvar) - recenze knihy Dějiny československého komixu 20. století, připomíná historii komixu Rychlé šípy ("....své čtenáře v rámci přizpůsobování se politické situaci učili v Půlhodince němčiny >>Češtinu musíte v životě umět na jedničku, němčinu aspoň na dvojku!<<" "Rychlým šípům nepomohlo ani zapojení do Svazu české mládeže..." Zajímavé je i srovnání Rychlých šípů s komixem Strážci.
- Víkend - příloha MF Dnes (14. 3. 2015) - s. 16-17 článek o hrdinech českého komiksu včetně obrázků (nechybí Rychlé šípy)
- MF Dnes (21. 3. 2015) - Kateřina Tučková v článku Literární turismus se Spalovačem mrtvol v batohu na straně A13 připomíná, že v Praze chybí literární stezka po stopách života a díla Jaroslava Foglara.
- V časopisu Reflex č. 12/2015 je rubrika Causa na s. 56 - 59 věnována 120. výročí narození Otakara Batličky (autorem článku je Kateřina Kadlecová), v textu jsou i zmínky o Jaroslavu Foglarovi.


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .