| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Aktuální zmínky o Jaroslavu Foglarovi v denním tisku

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 23. 3. 2015 | přečteno 4550 ]

- Respekt 10/2015 - s. 58 -59, článek Pokračování příště (autor Jan H. Vitvar) - recenze knihy Dějiny československého komixu 20. století, připomíná historii komixu Rychlé šípy ("....své čtenáře v rámci přizpůsobování se politické situaci učili v Půlhodince němčiny >>Češtinu musíte v životě umět na jedničku, němčinu aspoň na dvojku!<<" "Rychlým šípům nepomohlo ani zapojení do Svazu české mládeže..." Zajímavé je i srovnání Rychlých šípů s komixem Strážci.
- Víkend - příloha MF Dnes (14. 3. 2015) - s. 16-17 článek o hrdinech českého komiksu včetně obrázků (nechybí Rychlé šípy)
- MF Dnes (21. 3. 2015) - Kateřina Tučková v článku Literární turismus se Spalovačem mrtvol v batohu na straně A13 připomíná, že v Praze chybí literární stezka po stopách života a díla Jaroslava Foglara.
- V časopisu Reflex č. 12/2015 je rubrika Causa na s. 56 - 59 věnována 120. výročí narození Otakara Batličky (autorem článku je Kateřina Kadlecová), v textu jsou i zmínky o Jaroslavu Foglarovi.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .