| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Ústecký Deník.cz (7. 1. 2016): Z předlických katakomb bude Foglarova vinárna

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 7. 1. 2016 | přečteno 3081 ]

Unikátní katakomby pod ústeckou čtvrtí Předlice možná už za několik měsíců najdou nové využití, informuje dnešní Ústecký Deník.cz.
Zdejší firma Jacer by chtěla s podporou ústecké radnice podzemní prostory přeměnit ve stylový vinný sklípek U Rychlých šípů. Prostor bude koncipován ve stylu Rychlých šípů s dobovými kresbami a pojme až stovku lidí.
Katakombami zřejmě v minulosti vedlo odpadní potrubí z Předlic až na Mírové náměstí.
Vedle vinárny má být součástí Stínadel také muzeum Jaroslava Foglara se sbírkou komiksů, knih a další tvorby nacházející se v předlické škole, a taktéž turistická trasa vedoucí z centra Ústí až k Foglarovu domu v Mahenově ulici v Předlicích.
„Půjde o jednu z částí z kulturně-vzdělávacího projektu Stínadla zaměřeného na odkaz spisovatele Jaroslava Foglara, který v Předlicích prožil své dětství. Ozvali se nám už i jeho dědicové, kteří naše aktivity velice vítají," sdělil místostarosta centrálního obvodu Karel Karika.

Plné znění článku, ze kterého citujeme, je zde:

Zdroj: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/foto-z-predlickych-katakomb-bude-foglarova-vinarna-20160107.html

Dodejme pro úplnost, že v Předlicích (kdysi samostatné obci u Ústí nad Labem) opakovaně bydleli Marie a Jindřich Foglarovi, rodiče Jaroslava Foglara, později i s oběma syny - Zdeňkem a Jaroslavem.Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .