| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Pražský deník (28. 8. 2017): Na podzim se na Žižkově otevře léta zapečetěný byt Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 31. 8. 2017 | přečteno 1864 ]

Jestřábův byt na Žižkově bude po dlouhých letech zpřístupněn veřejnosti. Skautská nadace v něm od září lidem nabídne komentované prohlídky. (...) Návštěvu dvoupokojového podkrovního bytu na Žižkově nadace uspořádá zdarma pro skupinky 7 až 10 lidí. „Hlásí se nám lidé z celé České republiky a ze Slovenska. Je zjevné, že mimopražští pojedou do metropole jenom kvůli této záležitosti. Proto tomu přikládáme velký význam,“ vysvětluje Tomáš Šídlo a dodává, že prohlídky chce nadace pořádat do chvíle, co o ně bude zájem. V tom, co se poté stane s bytem, v němž Jaroslav Foglar prožil 19 let, zatím nadace jasno nemá. „Přemýšlíme o něčem, co bude živé, protože sdělení foglarovy literatury také není muzeální věc, ale něco, co rezonuje se současným životem,“ uvažuje Tomáš Šídlo. Muzeum to nebude.
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/na-podzim-se-na-zizkove-otevre-leta-zapeceteny-byt-jaroslava-fog-20170825.html


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .