| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Novinky.cz (28. 8. 2017): Malíř Pavel Čech má ateliér ve dvoupokojovém bytě starého činžáku

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 31. 8. 2017 | přečteno 2107 ]

(...)V jedenácti letech jsem objížděl antikvariáty a pátral po Foglarovi. Většinou neúspěšně, až jsem jednou vytáhl z regálu knihu Rolf Zálesák. Tenkrát mě nezaujala, a když jsem ji vracel do regálu, tak nějaký starý pán stojící vedle mne zahřímal: Ta je dobrá, tu si vem. Raději jsem ho poslechl a druhý den se do ní začetl a úplně tomu propadl. S kamarádem jsme si začali šít teepee z prostěradel a z koženky mokasíny, vyráběli luky a šípy… (...)
Zdroj: https://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/447048-malir-pavel-cech-ma-atelier-ve-dvoupokojovem-byte-stareho-cinzaku.html


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .