| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Události v kultuře (ČT 9. 6. 2018): Série rozhlasových her Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 19. 6. 2018 | přečteno 2011 ]

Asi tříminutová reportáž v hlavním kulturním pořadu zpravodajského programu ČT24 je věnována nové knižní publikaci o dosud neznámé Foglarovce.
Sérii patnácti rozhlasových her v rámci rozhlasového pořadu Klub zvídavých dětí napsal Foglar za protektorátu. Romantika kolem táboráku skončila. Zákazem Junáka z podzimu 1940 nacisté zadusili nejvýraznější oheň českého skautingu. Klubovna Foglarova oddílu Dvojka je zapečetěna gestapem. Foglar zbytečně neriskuje. Oddíl převádí pod Klub českých turistů. Problémy tím ale nekončí.
Současně s tím chvíli spolupracuje například s časopisem Správný kluk, ale i odtud je vyhozen. Veškerou činnost mládeže se snaží ovládnout protektorátní Kuratorium pro výchovu mládeže. O kontakt se čtenářskými kluby se Foglar pokoušel také v rozhlasovém seriálu. V archivu Českého rozhlasu se dochovalo šest z původních patnácti scénářů. V rozhlasových hrách spolu vede dialog několik dětí. Třeba o tom, jak nepřecenit síly při koupání…

Reportáž je na adrese: http://www.ceskatelevize.cz:8080/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/218411000120609/obsah/625595-serie-rozhlasovych-her-jaroslava-foglara


Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .