| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Český rozhlas Pardubice (23. 12. 2020): Zemřel Jindra Hojer z Rychlých šípů Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 23. 12. 2020 | přečteno 889 ]

Ve věku 96 let zemřel v úterý Jindra Hojer, podle kterého spisovatel Jaroslav Foglar pojmenoval jednu z postav svého seriálu Rychlé šípy. O Hojerově úmrtí informovala organizace Junák - český skaut. (...)
„V Pražské Dvojce jsem strávil pět let. Byly to nejkrásnější roky mého mládí. Ty tábory, Sluneční zátoka, to byla taková nádhera,“ vzpomínal Jindřich Hojer. „To byl měsíc legrace od rána do večera, těch her, co jsme hráli. To už jsem četl Tábor smůly a také Foglarovy Hochy od Bobří řeky. Ostatně, Foglar mi do nich napsal věnování: Milý Jardo, buď jak Roy, špatným hochem stát se boj!“
Na jednom z výletů se Jindrovi Hojerovi a partě Pražské Dvojky přidal zatoulaný pes. Doprovázel je a zůstal s nimi napořád, byl z něj oddílový pes. Dostal jméno Bublina a stal se i věrným parťákem chlapců z Rychlých šípů. Pro ty si Jaroslav Foglar vypůjčil ještě jedno jméno svěřence svého skautského oddílu.

Celý text i audiopořad si můžete prohlédnout a poslechnout zde.


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .