| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Proglas.cz (19. 1. 2022): Foglarova Kotlina se dočkala pokračování

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 19. 1. 2022 | přečteno 966 ]

Po více než 80 letech navázal spisovatel a muzikant Petr Hugo Šlik na knihu Jaroslava Foglara Chata v Jezerní kotlině a vytvořil její pokračování s názvem Zkáza Jezerní kotliny. Titul vychází v nakladatelství Albatros. Autor literatury pro mládež Petr Hugo Šlik byl hostem vysílání Proglasu.
"Vybral jsem si Chatu v Jezerní kotlině ani ne tak proto, že bych měl pocit, že je v tom původním příběhu něco nedořešeného, ale protože mám tu knížku moc rád a chtěl jsem si vyzkoušet, jak by eventuálně mohl příběh těch dvou hlavních hrdinů, toho Ludvy a Pavla pokračovat," přiblížil motiv k napsání knihy Šlik. Podle něj v pokračování knihy lehce naznačené příhody, které se klukům staly v předloze, takže čtenář může klidně začít tímto navazujícím dílem a bude nuance chápat. "Nejtěžší bylo trošku se vžít do Foglarova jazyka, snažil jsem se vše pojmout hodně věrně vůči původní verzi. Neměl jsem zájem Foglarův svět nějak měnit. Také jsem si uvědomoval, že pro spoustu lidí je Jezerní kotlina taková srdeční záležitost. To jsem vnímal jako závazek, nechtěl jsem, aby to pro lidi, kteří původní knihu znají, bylo zklamáním," doplnil autor.
Petr Hugo Šlik vystudoval geodézii a jako zeměměřič také pracuje. Hraje na bicí v kapele Neúspěšný atlet a na kytaru v kapele Hugo a já, pro kterou zároveň skládá hudbu a píše texty. Žije v Libčicích nad Vltavou. Je autorem knih pro děti a mládež i dospělé. Jeho kniha Tajemství jeskyně pokladů byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/2016, který sestavuje komise z členů Svazu českých knihkupců a nakladatelů a České sekce IBBY (International Board on Books for Young People, Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu). V roce 2016 vydal román pro dospělé Tržiště.

Celý text si můžete přečíst zde.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .