| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Krajské listy (12. 4. 2022): Vyloučili jen Tajemství Velkého Vonta a Dobrodružství v Zemi nikoho. Foglar už je věda. Glosa Iva Fencla

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 12. 4. 2022 | přečteno 958 ]

Možná jako Sněžka či aspoň Říp už bude vysoká hromada prací o minulým režimem zapovězeném Jaroslavu Foglarovi. Jeho knihy konkrétně nesměly vycházet v letech 1949-1964 a 1972-1985, tedy po 28 let. A na mantinely narážely i jindy. Přitom byl celou dobu slavný. Legenda. Ale došlo ke ZLOMU (1989) a dnes možná ještě k jednomu. Jak to? Hora byla na Masarykově univerzitě završena vědeckou prací Foglar v nás. Zajímavé zamyšlení (recenzi, glosu) nad knihou Foglar v nás: Záhada hlav a lomu, vychovatelstvím i náboženskými prvky pedagogiky Jaroslava Foglara si můžete přečíst na webu Krajské listy: https://www.krajskelisty.cz/praha/27089-vyhodili-jen-tajemstvi-velkeho-vonta-a-dobrodruzstvi-v-zemi-nikoho-foglar-uz-je-veda-glosa-iva-fencla.htm


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .