| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Linky komiksu - komparační výstava v Plzni

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 15. 11. 2022 | přečteno 1034 ]

Od 21. října 2022 do 29. ledna 2023 probíhá v Západočeské galerii v Plzni výstava Linky komiksu. Lze na ní zhlédnout srovnání kresby a tištěných výsledků komiksových kreslířů. Navíc v řadě odkazů poukazuje na vzájemné inspirace a stylové projevy výrazných kreslířských osobností českého komiksu od jeho počátků v 19. století do současnosti. Výstavu tvoří čtyři stěžejní linie – buschovsko-hergéovská, alšovsko-ladovská, moebiovsko-saudkovská a pro čtenáře Bohouška nejdůležitější - rychlošípácká.

V této konkrétní jsou představena díla Jan Fischera, Marko Čermáka, Bohumila Konečného nebo Jiřího Gruse. Na výstavě je k vidění přes 100 exponátů: kresby, grafiky, knihy, plakáty i komiksové sešity – například originální kresby k příběhu Rychlých šípů, plakáty a komiksy Káji Saudka, ale i díla od Mikoláše Alše a Bohumila Konečného ze sbírek Západočeské galerie v Plzni. K výstavě vznikla doprovodná publikace, která představuje prostřednictvím čtyř sešitů jednotlivé linky, dále pracovní listy pro školní mládež a zvídavé dospělé. Navíc probíhá doprovodný program - komentované prohlídky, tvůrčí dílny a přednášky. 8. prosince 2022 od 17 hod. se v prostorách výstavy uskuteční představení Velké knihy komiksů Bohumila Konečného. Besedu s autorem Janem Hosnedlem uvádí Jiří Hlobil.

Výstava je otevřená od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Výstavní síň „13“, Pražská 13, 301 00 Plzeň. Z vlakového nádraží se na výstavu dostanete tramvají č. 1, 2 - zastávka „Náměstí Republiky“, z autobusového nádraží tramvají č. 2 - zastávka „Náměstí Republiky“.


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .