| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Medium.seznam.cz (11. 1. 2023): Honza Průša: Zkáza Jezerní kotliny geniálně navazuje na dílo Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 11. 1. 2023 | přečteno 112 ]

Není nic ošemetnějšího, než navazovat na příběh již zesnulého autora. Zvlášť, když tím dílem je jeden z jeho nejznámějších románů „Chata v Jezerní kotlině“. Petr Hugo Šlik je ale výborným následovníkem Jaroslava Foglara a jeho kniha je fantastiská.
Když vyšel druhý díl „Chaty v Jezerní kotlině“ s názvem „Zkáza Jezerní kotliny“, rozhodl jsem se, že jej číst nebudu. Obecně moc nemám rád, když je dílo zesnulého autora rozvíjeno jeho následovníky. A jako největší motivaci tu vidím vždy snahu vydavatele vydělat na skvěle prodávaném jméně další peníze.
U „Zkázy Jezerní kotliny“ tato argumentace tolik neplatí, minimálně proto, že prodejem knihy je podporovaná Skautská nadace. Takže tu nejde o zájmy nenažraného vydavatele, ale o dobrou věc. Přesto mne pokračování osudu Pavla a Ludvy vlastně nezajímalo.
Na konci prosince jsem si ale na DVTV pustil rozhovor s autorem „Zkázy“ Petrem Hugo Šlikem a jeho upřímnej a milej projev, nadšení pro věc a bezbřehá přirozenost mne nadchla takovým způsobem, že jsem si knihu pořídil. A nelitoval jsem.
Celý text si můžete přečíst zde.
Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
11. 02. 2023
Počet komentářů: 23

V dubnu vyjde první díl Foglarových deníků
07. 02. 2023
Počet komentářů: 16

„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
24. 01. 2023
Počet komentářů: 13

Vlastimil Toman a jeho (foglarovský) svět
11. 02. 2023
Počet komentářů: 7

Celý den drobně prší - výbor z deníků Jaroslava Foglara (1920–1937)
17. 03. 2023
Počet komentářů: 6

Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara
03. 03. 2023
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .