| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Jezírko v Prokopském údolí prochází rozsáhlou revitalizací

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 24. 9. 2023 | přečteno 1040 ]

Vždy za letního času odpoledne po skončení práce v lektorátu jsem jezdíval na kole do Prokopského údolí, kterému jsem dal název Kraj mého mládí, a zde jsem psal knížku Když Duben přichází, vzpomínal v Životě v poklusu Jaroslav Foglar.
Jedním z nejčastěji navštěvovaných míst zde pro jeho oddíl i pro něj samotného bylo Jezírko (Prokopské jezírko; Hlubočepské jezírko).
Právě toto jezírko se od konce června podrobuje rozsáhlé (a první) revitalizaci od svého vzniku v roce 1905 a od nevydařené úpravy přítoku a odtoku v sedmdesátých letech.
Nynější změna by měla zajistit především stabilní zdroj vody, nekolísavou hladinu, možnost jednoduchého vypuštění jezírka v případě nutnosti a přijatelnou čistotu vody. Po odčerpání vody v minulých týdnech – a záchraně maximálního možného množství ryb, raků a škeblí – se na odkrytých březích a na dně objevily vedle množství napadaného kamení i věci, které se při podobných příležitostech bohužel objevují také. Součástí revitalizace tak je i vyčištění a odbahnění jezírka.
Dokončení celé akce je naplánováno nejpozději do dubna příštího roku, ale předpoklad je, že se celkové úpravy stihne dokončit dříve.
V těchto týdnech mají návštěvníci tedy ojedinělou možnost spatřit Jezírko zcela vypuštěné.Foto: Milan Lebeda


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .