| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Zemřel Vratislav Ebr: Podílel se na propagaci knih Jaroslava Foglara

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 14. 11. 2023 | přečteno 544 ]

Ve věku 81 let zemřel 13. listopadu 2023 známý pražský knihkupec Vratislav Ebr. Narodil se v roce 1942 v pražské pankrácké věznici Františce Sívkové, která byla sestrou Josefa Valčíka, jednoho z parašutistů zapojených do atentátu na Reinharda Heydricha. Rodiče zahynuli v koncentračních táborech, on sám byl adoptován. Vyučil se knihkupcem a dlouhá léta vedl Arbesovo knihkupectví na Smíchově. Zde pořádal besedy, setkání a populární autogramiády, kam pravidelně zval i Jaroslava Foglara. Výrazně se tak zasloužil o propagaci jeho díla v průběhu 70. - 90. let minulého století.

Historii Arbesova knihkupectví si můžete připomenout ve zvláštním článku v rámci projektu Prahou Jaroslava Foglara.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .