| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Vyšlo od roku 2018...
(28. 9. 2021, 3292x)
Knihy o Jaroslavu Foglarovi
(27. 9. 2021, 2835x)
Lavičky Jaroslava Foglara
(28. 9. 2021, 1890x)
Výročí žlutého kvítku
(23. 9. 2021, 412x)
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Rychlé šípy - Albatros
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Vyroste vám ginkgo?
ze dne 31.10.2006, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 01.11.2006 18:12:31     Reagovat
Autor: - men-zak (@)
Titulek:

Komentář ze dne: 01.11.2006 18:34:30     Reagovat
Autor: - Men-hart (@)
Titulek: 100 jinanů pro Jestřába
I já jsem asi 20 sazenic ginkga od Martina dostal a postupně rozšiřoval mezi přátele. Jedno ginkgo jsme předali také jako poděkování za možnost návštěvy věže, kde měla Dvojka ve 40. letech skautskou klubovnu.
Stejně jako dospělý strom má i semenáček v sobě určitý náboj tajemnosti a exotiky. Obdarovaní se vesměs obávali, že nebudou umět jinan pěstovat a že mají obrovský strach, aby jim tato vzácnost neuhynula třeba už cestou domů. Ale myslím si, že není třeba s tím dělat žádné obštrukce. Já, jakmile listy opadají a začnou první mrazíky, což je teď, dám zbylé semenáčky k oknu do sklepa (a část k rodičům na zasklený balkon) a občas je zaliju.
Určitě se ale teď v listopadu kouknu po nějaké samičce ginkga, abych pomohl Martinovi vysadit (a po přátelích rozdat) u příležitosti 100. výročí narození Jestřába 100 jinanů. Zkuste to taky, ale pozor na lidi. Naučili si z toho dělat čaj a klidně otrhají všechny listy. Takže to chci vysazovat až 2. - 3. rokem a všechny listy budu nůžkama upravovat asi na tvar javoru a snad to lidi nepoznají.
Martinovi tímto ještě jednou moc děkuji.

Komentář ze dne: 03.11.2006 14:39:06     Reagovat
Autor: - Čáp z Adamova (JiriKalinaAdamov@seznam.cz)
Titulek: Pěstění ginkga
Mám doma již třetím rokem ginkgo, které jsme dostali k 12. výročí klubu. Tou dobou šlo o jediný proutek o délce asi 20 cm se třemi listy. Přes zimu mám stromeček za oknem, kam svítí slunko, přes léto stojí na snáslunné straně na balkóně - po první přestálé zimě se jeho délka i počet listů zdvojnásobily (jak malý by musel být klub Uctívačů ginga, měli-li by mít všichni listy z našeho stromku), překvapení přišlo třetím rokem. V horní části vystřelily až 30 cm dlouhé (tedy zhruba stejně dlouhé, jako výška stromku) zelené větvičky, které do tří stran rostly téměř před očima. Během několika málo dnů bylo ginkgo z tenkého proutku najednou opravdovým stromečkem a obsypalo se nyní již nejméně 20 listy. Tak se těším, co mě čeká na jaře,...

Komentář ze dne: 28.08.2007 18:25:17     Reagovat
Autor: - malý foglarovec (piskot43@seznam.cz)
Titulek: prosím
prosím pošlete mi fotku semínka ginga??? moc dík :e-mail : piskot43@seznam.cz

Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Z Bohouškova archivu
Foglarovský svět a sametová revoluce (2019)
13 otázek - kvízy
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .