| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
20 let s vámi
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Jak viděl Jaroslav Foglar před 12 lety na závěť aneb Po dvou letech opět u soudu
ze dne 23.04.2008, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 24.04.2008 17:40:36     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: JF-Jestřáb
Dneční vydání deníku Právo přináší na straně 8 stať o dědictví po J. Foglarovi. Text doplňuje faksimile týdeníku Vpřed s Rychlými šípy - viz slavné č. 18 z dubna 1946.

Komentář ze dne: 25.04.2008 09:24:06     Reagovat
Autor: - men-hart (@)
Titulek: Synovec poslal vzkaz celému světu - i do Brna! :-)
Dášek (synovec) před lety říkal, pokud dědictví získá, přispěje i na činnost SPJF. Ve středu po soudu už o ničem nevěděl. Na jasnou otázku dal jasnou odpověď. Tím, myslím dal i jasný vzkaz celému světu (A TO I DO BRNA), jak se věci mají. Moc se bavím.
Zítra je to 12 let, co Jestřáb podepsal svoji závěť.
http://www.zememeric.cz/4-01/autogram.html

S Alpinem jsme u soudu byli, slyšeli velmi zajímavou výpověď soudního znalce a odpovědi právníků a Dáška novinářům. Následující článek mi přijde zdařilý:
http://www.novinky.cz/clanek/138368-fogl ar-zavet-nepodepsal-naslepo-tvrdi-lekar.html

Je ště doplňuji, že jsme před soudem novinářům rozdali informaci o skoro 2 roky staré události, kdy se podařilo z Dáška získat prohlášení o neexistenci důkazů o aktivní spolupráci Jestřába s STB. Viz http://www.geobusiness.cz/outgoing/Foglar/
nebo http://www.zememeric.cz/foglar/

Komentář ze dne: 25.04.2008 23:40:46     Reagovat
Autor: - Finťula (@)
Titulek: Ach jo!
..hlavně, že SPJF, či někteří lidé ze SPJF nedali na Dáška před časem dopustit. Dášek sem, Dášet tam, na dědictví má právo pokrevní příbuzný atd., atd. Ach jo!

Komentář ze dne: 27.04.2008 16:21:43     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek: Jojo
Určitě máš na mysli jednoho postavou nejvyššího člena vedení SPJF, který před několika léty Dáška vychvaloval do nebes. A vlastně nejen jeho.

Komentář ze dne: 29.04.2008 14:07:18     Reagovat
Autor: - Petr V.
Titulek: Dášek a pedofil
Domívám se, že stojí zato podívat se do knížky Stoletý hoch od Bobří řeky, konkrétně na dodatek, kde je jasně vylíčeno, proč SPJF Dáška tak brání.
Když jsem to četl, bylo to pro mě do určité míry překapením, na stranu druhou mi to zase tak zvláštní nepřipadalo. Když jsem totiž před lety v rámci SPJF spolupracoval s jistým vedoucím jednoho klubu Bobří stopy, který byl před několika týdny odsouzen za zneužívání asi dvacítky dětí, a upozorňoval jsem na tyto praktiky, bylo mi jasně řečeno, tedy napsáno, abych si dal odstup a že dělám ostudu. Je totiž snadnější případ zamést pod koberec a hrát mrtvého brouka, než celou věc začít vyšetřovat a "riskovat" jméno celé organizace. Kdyby nebylo mého udání na patřičnýh policejních místech, řádilo by toto čuně do dnešních dní a nikdo by nad tím ani nevzdechl. A je jen mou zásluhou, že jsem jeho jméno se SPJF příliš nespojoval.

Takže v souvislosti s "mou" kauzou mi okolnosti kolem Foglarova synovce, resp. postojů k němu, nepři

Komentář ze dne: 29.04.2008 14:43:27     Reagovat
Autor: - K (@)
Titulek: Re: Dášek a pedofil
Co to je za komentář????

Komentář ze dne: 30.04.2008 13:20:39     Reagovat
Autor: - Petr V. (@)
Titulek:
Dobře, upřesním, i když to v nejmenším není moje povinnost. Pokud se dle tvrzení Jury Stegbauera spjf staví vůči P. Foglarovi více než servilně z osobních důvodů, třebaže veřejně proklamuje lehce něco jiného, pak to o něčem svědčí.
Pakliže zamete pod koberec, že má ve svých řadách pedouše, který zneužil nejvíc děcek v historii české kriminalistiky, jen proto, aby dostávalo i nadále peníze od státu, pak to má myslím také určitou informační hodnotu.
Takže tyhle dvě zcela nesouvisející kauzy nacházejí společného jmenovatele. Nepochybně jsou jím osobní záležitosti jednotlivců a peníze. Což je bohužel společný rys absolutně všech spolků a sdružení, jež s donucením dotují nevinní lidé. Víc k tomu říkat či psát nehodlám, a určitě nemíním reagovat na příspěvky někoho, kdo se stydí podepsat. Snad z výše uvedeného důvodu?

Komentář ze dne: 30.04.2008 15:57:46     Reagovat
Autor: - K. (@)
Titulek: Re:
Připadá mi, že si pleteš švestky s hruškama, ale to je Tvůj problém.

Komentář ze dne: 30.04.2008 22:23:30     Reagovat
Autor: - Michal Beranek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Jaka jsou pravidla?
Vazeni, tato diskuze je trochu zcestna, aspon podle meho nazoru. Cela zalezitost je pro ceske zakonodarstvi ci soudnictvi proste ostuda. Jedenact let se rozhoduje o tom, kdo pravdu ma a kdo ne - SPJF, Dasek/Petr Foglar, Nadace J. Foglara a je nevim kdo jeste. Vsichni bojuji proti ostatnim za vesele pozornosti bulvarniho tisku, ktery pochopitelne o cele veci nema skoro vubec poneti. Vesele pise o J.Foglarovi, jako o pomahaci StB, Gestapa, o cloveku s pedofilnimi tendencemi, ale nikoho z tech chytrych radobyzurnalistu nenapadlo zkontaktovat aspon jednoho z tech, kteri v Jestrabove oddilu prozili cast sveho detstvi. To je to, co mne na cele zalezitosti zarazi. Behem tech jedenacti let doslo k nekolika velice drsnym utokum na osobu Jestrab – Jaroslava Foglara.
A diskuze na internetu? Internetova anonymita, bohuzel, umoznuje spouste ucastniku jakychkoliv diskuzi prezentovat i nazory zcela nepodlozene ci nazory, ktere skutecne neodpovidaji platnym uzancim dnesni pravni spolecnosti, slusno

Komentář ze dne: 30.04.2008 22:27:41     Reagovat
Autor: - Michal Beranek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Pokracovani
A diskuze na internetu? Internetova anonymita, bohuzel, umoznuje spouste ucastniku jakychkoliv diskuzi prezentovat i nazory zcela nepodlozene ci nazory, ktere skutecne neodpovidaji platnym uzancim dnesni pravni spolecnosti, slusnosti a bezneho vychovani. To co si nekteri na nejakem internetovem foru dovoli, skryti za zavojem anonymity, by prece nikdy neventilovali jako jmenovani recnici na podiu pri nejake otevrene debate, Cim to asi je?
Snad asi tim, ze pojmy korektnost, cest a slusnost se pohybuji najednou v jine rovine nez v normalnim zivote.

S pratelskym pozdravem Michal Beranek


  Reklama
Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
k Martinovi, Krizmenovi, Winogovi
"Nutnou podmínkou pro kritiku není vykonání vlastní práce. To je sockomoušská premisa, která v demokratické společnosti prostě neplatí. Nikdo ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
e-mail
"Tento email jsem dnes obdržel: Dobrý večer, pane Janoušku, jednalo se Vám někdy o skutečný odkaz Jaroslava Foglara nebo pouze o ekonom ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
komentáře pana Janouška
"Trošku mě překvapila dikce příspěvků pana Janouška, ale po bedlivém přečtení s nimi musím souhlasit (to není důležité) a panu Janouškovi pod ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Míra Janoušek ze Zátoky uhodil na hlavičku. Snad si to ty hlavy jmenované v jeho reakci dostatečně uvědomí a stáhnou se už konečně ústraní!"
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"A ještě jedna věc je zarážející, toto jsou slova Martina Vértešiho z 9.7.2020 „Upravili bychom.. Pokud se s vlastníky lesních porostů ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
bez titulku
"Menharte, mám již plné zuby toho co mi přisuzuješ. Nic sem do médií nevypustil. Pouze jsem uvedl, že: Opětovné zalesnění lokalit je čistě na ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Zbytečné slučování nadací
"Nerozumím, proč má být sloučení SNJF a Nadace J. Foglara v likvidaci "pro foglarovskou veřejnost nejspíš překvapivý a neočekávaný krok& ... "
Nadace Jaroslava Foglara v likvidaci a Skautská nadace Jaroslava Foglara se sloučily
Nevhodný příspěvek, ...
"..., který jste z Bohouška smazali mi, prosím (není-li to proti něčemu) vraťte. Předem Vám děkuji! Donald P. S. Mimořádně jsem si ten pří ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Děkuji redakci Bohouska,
"že z roku 2011 vybrala jako "profilový článek roku" naši výpravu za Jestřábem. Je příjemné číst pozitivni komentare, ktere se pa ... "
Výprava za Jestřábem
Kompletní fotogalerie z rekonstrukcí pod Řásnovkou, kde
"... je také polo-zasypaná úniková trasa RŠ z kostela nikoliv svJakuba ale kostela ve správě farnosti sv. Jakuba tj. sv. Haštal ... kdysi jse ... "
Vyřezávaná lavička na motiv románu Jaroslava Foglara Boj o první místo je ve Stromovce
Pozvánka na 118. kolegium AJF
"V pořadí 118. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (současně jako řádná schůzka oldskautského klubu Jestřábi) se uskuteční ve středu 16. 9. 2 ... "
Z květnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 5. 2020. Badatelská soutěž o odznak tapíra s uzávěrkou 13. října
Štola tajemství
"Petře, díky za odkaz na video. V roce 1979 jsem nedaleko skládal oddílový slib ve Štole tajemství a zakládající listina našeho oddílu Třinác ... "
Vyřezávaná lavička na motiv románu Jaroslava Foglara Boj o první místo je ve Stromovce
Zemřel Václav Šorel, jeho vystřihovánky a komiksy bavily generace
"https://www.novinky.cz/kultura/clanek/zemrel-vacla v-sorel-jeho-vystrihovanky-a-komiksy-bavily-genera ce-40336161"
Pamětní deska akademickému malíři Petru Barčovi
Pojďte se podívat na nové objevy štol u Jezerní kotliny
"https://www.televizeseznam.cz/video/tajemne-podzem i/tajemstvi-bajne-stoly-nejzahadnejsi-podzemni-kom plex-u-nas-ukryva-i-nadrazi-64089772"
Vyřezávaná lavička na motiv románu Jaroslava Foglara Boj o první místo je ve Stromovce
bez titulku
"Tak Boj o první místo je doma :) Pan Švejdík udělal moc pěkné ilustrace. Lavička je krásně nápaditá."
Křest 4. lavičky J. Foglara
Stolety hoch od Bobří řeky
"Dekuji moc za vydáni absolutně nesehnatelne knihy od Jiřího Zachariase, kterého si mimo jiné velice vážím. Pan Foglar mě mým životem pr ... "
Stoletý hoch od Bobří řeky. Vychází druhé doplněné vydání knihy Jiřího Zachariáše
Pojďte se podívat na nové záběry Jezerní kotliny ...
"https://www.televizeseznam.cz/video/poznavame-cesk o/lom-amerika-zakazana-krasa-kousek-od-prahy-64087 802 PŘECHOZÍ ODKAZ MĚL CHYBY, PARDO ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Pojďte se podívat na nové záběry Jezerní kotliny ...
"https://www.televizeseznam.cz/video/poznavame-cesk o/lom-amerika-zakazana-krasa-kousek-od-prahy-64087 802#dop_ab_variant=415402&dop_req_ ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Smazaný komentář
"Komentář zcela mimo diskusi. Smazané komentáře archivujeme a uchováváme i IP. Myslím, že použitý titulek příspěvku může být některými chápán ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Vše smažte!
"Děkuji za přínosnou informaci o smazání mého textu! Je dobré vědět, na čem člověk je. Prosím proto příslušného 'deletanta' (od delete ... ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
................
"Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce"
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů
Přemkovi
"Přemku, garantuju vám, že OPRAVDU nemám zapotřebí vymýšlet si fake jména. Moje komentáře jsou kritické, uznávám, možná proto, že krom nějaké ... "
Idnes.cz (9. 7. 2020): Brigády ve Sluneční zátoce nechceme, odmítají foglarovce majitelé lesů

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .