| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Rychlé šípy - Albatros
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Jak viděl Jaroslav Foglar před 12 lety na závěť aneb Po dvou letech opět u soudu
ze dne 23.04.2008, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 24.04.2008 17:40:36     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: JF-Jestřáb
Dneční vydání deníku Právo přináší na straně 8 stať o dědictví po J. Foglarovi. Text doplňuje faksimile týdeníku Vpřed s Rychlými šípy - viz slavné č. 18 z dubna 1946.

Komentář ze dne: 25.04.2008 09:24:06     Reagovat
Autor: - men-hart (@)
Titulek: Synovec poslal vzkaz celému světu - i do Brna! :-)
Dášek (synovec) před lety říkal, pokud dědictví získá, přispěje i na činnost SPJF. Ve středu po soudu už o ničem nevěděl. Na jasnou otázku dal jasnou odpověď. Tím, myslím dal i jasný vzkaz celému světu (A TO I DO BRNA), jak se věci mají. Moc se bavím.
Zítra je to 12 let, co Jestřáb podepsal svoji závěť.
http://www.zememeric.cz/4-01/autogram.html

S Alpinem jsme u soudu byli, slyšeli velmi zajímavou výpověď soudního znalce a odpovědi právníků a Dáška novinářům. Následující článek mi přijde zdařilý:
http://www.novinky.cz/clanek/138368-fogl ar-zavet-nepodepsal-naslepo-tvrdi-lekar.html

Je ště doplňuji, že jsme před soudem novinářům rozdali informaci o skoro 2 roky staré události, kdy se podařilo z Dáška získat prohlášení o neexistenci důkazů o aktivní spolupráci Jestřába s STB. Viz http://www.geobusiness.cz/outgoing/Foglar/
nebo http://www.zememeric.cz/foglar/

Komentář ze dne: 25.04.2008 23:40:46     Reagovat
Autor: - Finťula (@)
Titulek: Ach jo!
..hlavně, že SPJF, či někteří lidé ze SPJF nedali na Dáška před časem dopustit. Dášek sem, Dášet tam, na dědictví má právo pokrevní příbuzný atd., atd. Ach jo!

Komentář ze dne: 27.04.2008 16:21:43     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek: Jojo
Určitě máš na mysli jednoho postavou nejvyššího člena vedení SPJF, který před několika léty Dáška vychvaloval do nebes. A vlastně nejen jeho.

Komentář ze dne: 29.04.2008 14:07:18     Reagovat
Autor: - Petr V.
Titulek: Dášek a pedofil
Domívám se, že stojí zato podívat se do knížky Stoletý hoch od Bobří řeky, konkrétně na dodatek, kde je jasně vylíčeno, proč SPJF Dáška tak brání.
Když jsem to četl, bylo to pro mě do určité míry překapením, na stranu druhou mi to zase tak zvláštní nepřipadalo. Když jsem totiž před lety v rámci SPJF spolupracoval s jistým vedoucím jednoho klubu Bobří stopy, který byl před několika týdny odsouzen za zneužívání asi dvacítky dětí, a upozorňoval jsem na tyto praktiky, bylo mi jasně řečeno, tedy napsáno, abych si dal odstup a že dělám ostudu. Je totiž snadnější případ zamést pod koberec a hrát mrtvého brouka, než celou věc začít vyšetřovat a "riskovat" jméno celé organizace. Kdyby nebylo mého udání na patřičnýh policejních místech, řádilo by toto čuně do dnešních dní a nikdo by nad tím ani nevzdechl. A je jen mou zásluhou, že jsem jeho jméno se SPJF příliš nespojoval.

Takže v souvislosti s "mou" kauzou mi okolnosti kolem Foglarova synovce, resp. postojů k němu, nepři

Komentář ze dne: 29.04.2008 14:43:27     Reagovat
Autor: - K (@)
Titulek: Re: Dášek a pedofil
Co to je za komentář????

Komentář ze dne: 30.04.2008 13:20:39     Reagovat
Autor: - Petr V. (@)
Titulek:
Dobře, upřesním, i když to v nejmenším není moje povinnost. Pokud se dle tvrzení Jury Stegbauera spjf staví vůči P. Foglarovi více než servilně z osobních důvodů, třebaže veřejně proklamuje lehce něco jiného, pak to o něčem svědčí.
Pakliže zamete pod koberec, že má ve svých řadách pedouše, který zneužil nejvíc děcek v historii české kriminalistiky, jen proto, aby dostávalo i nadále peníze od státu, pak to má myslím také určitou informační hodnotu.
Takže tyhle dvě zcela nesouvisející kauzy nacházejí společného jmenovatele. Nepochybně jsou jím osobní záležitosti jednotlivců a peníze. Což je bohužel společný rys absolutně všech spolků a sdružení, jež s donucením dotují nevinní lidé. Víc k tomu říkat či psát nehodlám, a určitě nemíním reagovat na příspěvky někoho, kdo se stydí podepsat. Snad z výše uvedeného důvodu?

Komentář ze dne: 30.04.2008 15:57:46     Reagovat
Autor: - K. (@)
Titulek: Re:
Připadá mi, že si pleteš švestky s hruškama, ale to je Tvůj problém.

Komentář ze dne: 30.04.2008 22:23:30     Reagovat
Autor: - Michal Beranek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Jaka jsou pravidla?
Vazeni, tato diskuze je trochu zcestna, aspon podle meho nazoru. Cela zalezitost je pro ceske zakonodarstvi ci soudnictvi proste ostuda. Jedenact let se rozhoduje o tom, kdo pravdu ma a kdo ne - SPJF, Dasek/Petr Foglar, Nadace J. Foglara a je nevim kdo jeste. Vsichni bojuji proti ostatnim za vesele pozornosti bulvarniho tisku, ktery pochopitelne o cele veci nema skoro vubec poneti. Vesele pise o J.Foglarovi, jako o pomahaci StB, Gestapa, o cloveku s pedofilnimi tendencemi, ale nikoho z tech chytrych radobyzurnalistu nenapadlo zkontaktovat aspon jednoho z tech, kteri v Jestrabove oddilu prozili cast sveho detstvi. To je to, co mne na cele zalezitosti zarazi. Behem tech jedenacti let doslo k nekolika velice drsnym utokum na osobu Jestrab – Jaroslava Foglara.
A diskuze na internetu? Internetova anonymita, bohuzel, umoznuje spouste ucastniku jakychkoliv diskuzi prezentovat i nazory zcela nepodlozene ci nazory, ktere skutecne neodpovidaji platnym uzancim dnesni pravni spolecnosti, slusno

Komentář ze dne: 30.04.2008 22:27:41     Reagovat
Autor: - Michal Beranek (developpex.beranek@wanadoo.fr)
Titulek: Pokracovani
A diskuze na internetu? Internetova anonymita, bohuzel, umoznuje spouste ucastniku jakychkoliv diskuzi prezentovat i nazory zcela nepodlozene ci nazory, ktere skutecne neodpovidaji platnym uzancim dnesni pravni spolecnosti, slusnosti a bezneho vychovani. To co si nekteri na nejakem internetovem foru dovoli, skryti za zavojem anonymity, by prece nikdy neventilovali jako jmenovani recnici na podiu pri nejake otevrene debate, Cim to asi je?
Snad asi tim, ze pojmy korektnost, cest a slusnost se pohybuji najednou v jine rovine nez v normalnim zivote.

S pratelskym pozdravem Michal Beranek


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Střípky ze života JF
Foglarovský svět a sametová revoluce (2019)
13 otázek - kvízy
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .