| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Pátek Magazín LN (29.7.2011): Celé dětství jsem nosila v srdci a v baťohu knihy Jaroslava Foglara
ze dne 31.07.2011, autor článku: Napsali jste nám

Komentář ze dne: 11.09.2011 21:57:51     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: trochu šok
Z tohoto je vidět, že vyrůstá nová generace, která přijala nebo přijme foglarovky a Foglarovy myšlenky za své. Jsem v tomhle určitě optimista.

Je zapotřebí víc takových komentářů. Většinou jsou totiž proslovována lidmi, kteří jsou tak trochu považováni za ulítlé, takže nikoho nepřekvapí, že se hlásí k foglarovkám. V tomto případě je to kapánek nečekané, ale ještě větší šok by to byl, kdyby pod citátem byl podepsaný... náš prezident. Ten, který se k dílu Jaroslava Foglara staví naprosto odmítavě, neuznává ho, nepochopil ho, nikdy opravdové klukovství neprožil, protože on jako kluk nečetl foglarovky, ale Čapka a ruské klasiky. Byl tak ochuzen o nejkrásnější údobí v lidském životě, stal se z něj předčasně dospělý.

Mám dojem, že ti, kterým se foglarovky zalíbí, jim zůstanou věrní a nadosmrti zůstanou tak trochu... dětmi. A to je jen dobře.

Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .