| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Pátračka v bytě Jaroslava Foglara
Pátračka v bytě Jaroslava Foglara

Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Noviny Prahy 16(18.11.2012): Začíná dvanáctý ročník pátrací hry Hledáme Rychlé šípy
ze dne 18.11.2012, autor článku: Tomáš Hromádka - Krizmen

Komentář ze dne: 06.12.2012 09:05:51     Reagovat
Autor: - Na rychlé šípy s hadrem (@)
Titulek:
Do roviny naprosté demagogie sklouzlo v článku tvrzení, že na Rychlých šípech ulpěla po záštitě pátrací hry tehdejším primátorem Hl. města Prahy Pavlem Bémem "špína".
Schválně neříkám, kdo tuto demagogickou skluzavku vyrobil, protože není zřejmé, zda to tak opravdu řekl organizátor hry, nebo je to verze stylizovana autorem zmíněného rozhovoru v Reflexu.
To, že tehdejší primátor převzal záštitu, přece není nic zlého - ani s ohledem na Bémovy aféry (s Janouškem či kterýmkoliv jiným potentátem), které později vypluly na povrch. To by musela být "pošpiněna" celá Praha, desítky kulturních a společenských akcí, a mnoho dalších dobrých věcí, nad nimiž za dobu svého působení obdobně převzal primátor záštitu, podpořil je, zasloužil se o ně atd.
Budeme-li takto uvažovat, pak si vezměme při cestě metrem s sebou hadry a pulírujme každý vůz - protože metro slavnostně otevírala parta kolem Gusty Husáka, Valila Biľaka, Lubomíra Štrougala atd. Stejně tak odejměme Foglarovi čestné uznání ministerstva kultury z poloviny 80. let, protože mu jej udělil prorežimní ministr klutury Klusák. Atd. atd., atd.
Takové moralistické výkřiky jakým je i otírání Rychlých šípů hadrem od "Bémovy špíny" sice vypadají efektně, ale ve skutečnosti jsou jen bohapustým blábolem!

Komentář ze dne: 06.12.2012 14:26:11     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Holt
to je ta děsivá česká povaha, hanět špínu, bourat pomníky, přejmenovávat ulice, zakazovat vydávání knih... U nás to vše má doloženou tradici od středověku. Jenom je škoda, že se politika opět vrací do foglarovského fenoménu. Obrazně se ptám - znamená to zase nějakou změnu?

Komentář ze dne: 06.12.2012 15:47:26     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek:
O Bémovi jsem to opravdu řekl - celý rozhovor dnes přetiskl Bohoušek a za to děkuji. Plácl jsem to tam jako určitou nadsázku, ale nakonec se z toho stalo hlavní téma. Nic jiného, co se nepovedlo, totiž v této pátrací hře není. A to je fajn.
Novináři snad vědí, co čtenáře přitáhne, takže přes "hadr a Béma" v nadpisu se informace o hře dostane asi k více lidem. Mávl jsem nad tím rukou. Souhlasím s oběma komentáři, které na toto téma tu zazněly přede mnou. Ale život jde dál a jsou důležitější věci. Nazdar všem.

Komentář ze dne: 08.12.2012 18:08:33     Reagovat
Autor: - MUDr. RRR (@)
Titulek:
Krizmen:
Ne, to není děsivá čs.povaha, to je lidská povaha, knihy (a nejen ony) se zakazovaly či pálily v hist. po celém světě. Podle podobných výroků bych spíš za čs.povahu označil sebemrskačství a sebestřednost, protože si Češi, kteří byli v zahraničí možná tak na dovče, myslí, že jsou výjimeční a nepravosti se dějí jen v jejich zemi, a taky se v nich masochisticky vyžívají a pořád na to upozorňují.

Foglarovské výroky
„Zase jedna zvláštnost Řásnovky“ - Jindra Sochor procházející s klubem kolem památné rýhy v obrubě zahrady Strnadovka, kterou vytváří už několik generací řásnovských.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
08. 06. 2022
Počet komentářů: 23

Vyšel desátý Sborník Kruhu nezávislých foglarovců
17. 05. 2022
Počet komentářů: 9

13 důležitých a osudových dnů života Jaroslava Foglara
20. 05. 2022
Počet komentářů: 6

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
08. 06. 2022
Počet komentářů: 5

Parta od Bílé věže: Velké překvapení ve Sluneční zátoce
07. 06. 2022
Počet komentářů: 3

Ze 136. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 5. 2022
16. 05. 2022
Počet komentářů: 3

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .