| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Jaroslav Foglar: Jestřáb kronikářem vyjde 26. 11. Ukázka a pozvánka na křest 24. 11.
ze dne 20.11.2012, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 22.11.2012 00:37:32     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Jaroslav Foglar - nekonečný (a nekončící) fenomén
Důkazem je - alespoň podle zde zveřejněné ukázky - nově chystaná kniha.

Komentář ze dne: 27.11.2012 18:00:16     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Měl možnost někdo na MJT do knihy nahlédnout? Jaká je kvalita papíru? Stojí kniha po stránce zpracování za to?

Komentář ze dne: 27.11.2012 20:30:21     Reagovat
Autor: - Bobo (@)
Titulek:
Kniha je po stránce polygrafické výborně a nadstandardně zpracována - tiskem, kvalitou papíru, vazbou.

Komentář ze dne: 27.11.2012 21:07:55     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Díky :-)
Kdybych ji nesehnal v knihkupectví, tak abych měl jistotu, že neobjednávám nějaký šmejd.
Asi poprosím Ježíška.

Komentář ze dne: 28.11.2012 16:28:19     Reagovat
Autor: - Akademie J. Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Akční sleva
Kniha je v knihkupectvích nabízena s doporučenou cenou 599 Kč. Stojí-li zájemcům za to ušetřit 49 Kč, je ji možné získat za 550 Kč objednávkou na e-mailové adrese jaroslav.foglar@email.cz, nebo tel: 602 686 725; ideální zejména pro Pražany s možností osobního odběru. Kniha je značně objemná - rozměry 33x25x3 cm, hmotnost 2,8 kg - takže poštovné a balné je zvlášť výhodně jen při objednávkách většího počtu svazků.

Komentář ze dne: 29.11.2012 00:05:30     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Bohoušek zjistil ještě větší slevu
- viz aktuality :-)

Komentář ze dne: 06.12.2012 09:27:17     Reagovat
Autor: - Slevy, slevy, slevy... (@)
Titulek:
Budeme-li procházet internet a další informační zdroje, objevíme ještě řadu dalších skvělých slev této knihy. Dle informací z Brna je knihu možno prostřednictvím Knižního klubu získat se slevou cca 150 Kč oproti doporučené prodejní ceně 599 Kč. Server Levné učebnice prý dokonce nabízí knihu za 439 Kč atd. K většině těchto nabídek, které jsou zaměřeny zpravidla na internetový prodej, je ale nutno připočítat poštovné, balné, expediční poplatky a pod., tj. částku v řádech desítek korun. Vzhledek ke hmotnosti knihy 2,82 kg se zejména poštovné pohybuje (při doporučené zásilce) až kolem 60-80 Kč. Slevová nabídka Akademie Jaroslava Foglara je zaměřena především na osobní odběr a v žádném případě nemá ambice soutěžit s kýmkoliv o prvenství v akčně-slevovém mači.

Komentář ze dne: 06.12.2012 14:21:27     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Využil
jsem slevu Labyrintu. Ta je opravdu výhodná pro Pražáky, kteří chtějí mít knížku hned a co nejlevněji a vyzvednout si ji osobně. Vřele doporučuji. :-)

Komentář ze dne: 27.12.2012 23:59:24     Reagovat
Autor: - Menh-art (@)
Titulek: Jestřáb kronikářem
Nechtěl jsem si čerstvě vyšlou knihu pořizovat, protože to už nestíhám ani číst. Navíc to leze do peněz a nejsem a nechci být sběratelem, ale našel jsem knížku pod stromečkem a teď si v ní do nocí čtu, prohlížím a podtrhávám. Fakt je pěkná a drží si Jestřábovu úpravu - občas ležatá fotka, aby se to tam vešlo, ručně psané poznámky, hodně autentických obrázků, fotek, zápisů, lejster atd. Je to takové pohlazení pro nás, co jsme Jestřábův oddíl osobně nezažili a nemáme čas bádat v jeho pozůstalosti.
Zdaleka tam není všechno - je to jen ochutnávka, ale i jako dávný oddílák a praktik jsem v knize našel další inspirace, které se mi mohly před lety hodit. Znovu jsem se přesvědčil o velikosti jeho osobnosti a nezměrné obětavosti pro mládež a mravní společnost.
Trošku jsem láteřil nad kondensovaným fontem a jeho velikosti - občas při čtení v posteli jsem nebyl schopen trefit následující řádek (ale Jestřáb sám v kronice nabádá, že nemáme číst kroniky v posteli či na klíně, ale na stole, aby netrpěly). :-)
Pak si myslím, že některé tmavé fotky měly být zesvětleny, když už byly v počítači a šlo to lehce upravit. Jejich vypovídací hodnota by se zásadně zvýšila.
Taky si myslím, že některé fotky a záznamy nedrží časovou linii a byly zařazeny, že se na příslušnou stranu vešly nebo se tam graficky hodily. To je má největší výtka jinak velmi zajímavé a zdařilé knize. Děkuji Ježíškovi a Jestřábovi.

Komentář ze dne: 31.12.2012 13:51:04     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Článek o knize JFJK v Lidových novinách
V dnešních Lidových novinách na straně 7 je článek,,Jestřáb historikem 20.století,, týkající se knihy ,,Jaroslav Foglar-Jestřáb-kronikářem,,.

Komentář ze dne: 23.01.2013 13:47:29     Reagovat
Autor: - Stále ještě Čech (@)
Titulek: Jestřáb zloděj?
Nebyl by dnes Jestřáb souzen jako zloděj za to, že se vloupal během okupace nacistů do klubovny? Tak mě to napadlo, úplně náhodou :-)

Komentář ze dne: 23.01.2013 16:00:42     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Myslím že ne.
Myslím si,že by Jestřába jako zloděje nesoudily,když si šel pro jím napsané kroniky,které byly a jsou jeho dílem a navíc,soudily by člověka,který šel pro něco,co mu bylo nacisty vlastně také ukradeno?A navíc kdyby na to Němci přišli,tak by Jestřába nejspíš popravily,což on určitě věděl a přesto měl odvahu do zapečetěné klubovny jít.

Komentář ze dne: 29.01.2013 13:14:14     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek: Dienstbier
Listuju v knize a musím konstatovat, že JF byl fanatik (v dobrém slova smyslu).

Na jedné fotografii Dvojky je i Antonín Dienstbier (stejná fotka je v knize Stoletý hoch od BŘ), podle podoby s oběma Dienstbiery tipuji, že jde o předka současného místopředsedy ČSSD (a otce předsedy Svobodných demokratů), může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Strýc J. Dienstbiera staršího se nejmenoval Dienstbier, jde tedy buď o otce nebo jen shodu jmen.

Komentář ze dne: 14.05.2013 01:42:05     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Jestřáb
Díky Bohumilovi, bez něj bych se o knížce (resp. pěkně velké bichli) vůbec nedověděl. Nepředpokládal jsem, že bych si ji koupil, ale odříkaného chleba největší krajíc... a opravdu nelituju. Je skvělá, úžasná. Vřele doporučuji.

PS: Leckteří čtenáři budou zřejmě potřebovat lupu :-)
PS2: Těší mě, že jeden z mých dávných kolegů byl jedním z nejoblíbenějším živočichem v oddílu, jak tak koukám :-) to mě nepřekvapuje, už pro jeho mírnou a kamarádskou povahu.

  Reklama
Foglarovské výroky
"Hochu - hochu, klády jsou shnilé, snadno k úrazu přijíti můžeš - a přesto už osumkrát coby píďalka jablečná nahoru se plazíš - a dolu zase vesele sjíždíš." - starší pán k Rychlonožkovi při plnění cvičení do Modrého života.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
bez titulku
"Sobecke bylo to, ze by si danou vec chtelo koupit vice lidi... Misto toho kritizujete nadaci, ze dodela dotisk... Ja osobne to vitam. Nicmen ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Dotisk
"Bobo... Promiňte, ale nevím co bylo dle vás extrémně sobecké. Jen jsem neměl jasno, jak to bude s tím dotiskem. Po mém komentáři zde Nada ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
nechlastej
""Účastníci prosincového kolegia AJF z 11. 12. 2019 se DŮRAZNĚ OHRAZUJÍ o zmanipulovaném průběhu debaty na toto téma blablabla...." ... "
Z lednového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 15. 1. 2020
bez titulku
"Vazeny sberateli. Omluva uz nic nespravi... Zajemcu o Foglarovo dilo je hodne, budme naopak radi, ze je o tyto veci zajem a budme radi, ze e ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Dotisk
"Pokud to bude takto, jak píšete, že první vydání bude skutečně 100ks a ne více a další budou označeny jako dotisk,případně jako další vydání ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
ad číslování od sběratele
"Bohužel vyvozujete vaše hodnocení z něčeho, co nikde nebylo uvedeno. Hromadné dopisy vychází ve 100 číslovaných výtiscích. Náklad jsme stan ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Dotisk
"Ano, Nadace uvedla, že vychází první kompletní vydání v nákladu 100 číslovaných výtisků. Potom by mělo být těch dalších 50ks označeno jako ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
bez titulku
"Nikde není ani slovo o limitovaném vydání (dokonce se píše o prvním kompletním vydání), nikde není ani slovo o tom, že by další vydání či do ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Dotisk
"Fredericku... .. je mi vážně líto, že jsem tady asi jediný, komu takovéto jednání Nadace vadí. Prostě jsem člověk, pro kterého je chlapské ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
bez titulku
"Když je Vám z toho smutno, nic nekupujte. Já byl mezi stovkou a nijak mě nepohoršuje dalších padesát výtisků. Jsou i tací, co by si ty dopis ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Dotisk
"Pokud uvedu, že vyjde v nákladu 100ks, tak tím limituji náklad na 100ks. S tím do toho všichni sběratelé jdou. Pro někoho je 100ks málo, pr ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
bez titulku
"Ta stovka tím poškozena nebude, těm padesáti to udělá radost. Sice by mohl někdo namítnout, že jde při mhouření všech očí klamavá reklama, a ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Dotisk
"Tak jsem se dočetl, že k plánovaným 100ks bude 50ks dotisk! To je o 50% větší náklad. Nadace opět mění počty po zahájení prodeje. To si o ... "
Kompletní vydání Hromadných dopisů Jaroslava Foglara
Junáci na Otavě
"Jupííí :) https://turistashop.cz/edice-pribehy-taborovyc h-ohnu/4937-junaci-na-otave "
Soví jeskyně Miloše Zapletala právě znovu vyšla. Chystají se další vydání jeho příběhů
36 nebo 65 Kč?
"Předchozím diskutujícím zmiňovaný "nenápadný detail", zda se má v Tříkrálové cukrárně utratit předválečných mladohlasatelských 36 ... "
Tříkrálová cukrárna 2020
bez titulku
"Tak tady hodnotit raději nebudu. Na jednu stranu je ta knížka citlivá ( na rozdíl od té příšerné loňské experimentální od Akropolis ) a krás ... "
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
Kolik tedy utratit?
"Při plánování útraty v cukrárně je tady jeden malý nenápadný detail. V původním vydání příběhu v Mladém hlasateli požaduje cukrář 36 korun!"
Tříkrálová cukrárna 2020
Obrácená kresba
"Neviděl jsem, nevím nic o tom, knihu nemám, ale zdálo se mi, že jsem slyšel, že jedna paní povídala, že i v Červenáčkovi je také jedna kresb ... "
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
bez titulku
"Roy má pravdu,úžasná a povedená kniha,Pavle, děkujeme za ni. Jirka Filípek-Jeep."
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
O Červenáčkovi
"Teprve teď se mi dostala do rukou knížka Pavla Čecha O Červenáčkovi a byl jsem velice příjemně překvapen. Nejen výtvarným zpracováním, skvěl ... "
Vyjde nová kniha Pavla Čecha O Červenáčkovi
Tlachání o ničem, nebo o něčem?
"No právě: Kdosi vypustil (možná) kachnu o vadném výtisku, pak se toho chytli další "experti", že kdosi kdesi o tom povídal - a &qu ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
bez titulku
"Kdo by to byl řekl, že zmetek z tiskárny - pokud vůbec existuje - vzbudí takový rozruch..."
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
Nepohnuli jsme se ani o píď
"Pro EMa: Jak to, že nikdo neprojevil o "raritní" výtisk knihy s jakousi-kterousi-bůhvíjakou obrácenou ilustrací zájem?! Nabízel js ... "
Sběratelské vydání Hochů od Bobří řeky s ilustracemi Zdeňka Buriana a Jaroslava Foglara
Sraz 23. 1. 2020 ve 13hod. 13min.
"u hlavního vchodu Vinohradského hřbitova, kde je Jestřáb pochován."
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .