| STÍNADLA |
Bohousek Soutěžime s Bohouškem
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv

Komentáře

ke článku: Jaroslav Foglar: Jestřáb kronikářem vyjde 26. 11. Ukázka a pozvánka na křest 24. 11.
ze dne 20.11.2012, autor článku: Milan Lebeda - Alpín

Komentář ze dne: 22.11.2012 00:37:32     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Jaroslav Foglar - nekonečný (a nekončící) fenomén
Důkazem je - alespoň podle zde zveřejněné ukázky - nově chystaná kniha.

Komentář ze dne: 27.11.2012 18:00:16     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Měl možnost někdo na MJT do knihy nahlédnout? Jaká je kvalita papíru? Stojí kniha po stránce zpracování za to?

Komentář ze dne: 27.11.2012 20:30:21     Reagovat
Autor: - Bobo (@)
Titulek:
Kniha je po stránce polygrafické výborně a nadstandardně zpracována - tiskem, kvalitou papíru, vazbou.

Komentář ze dne: 27.11.2012 21:07:55     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Díky :-)
Kdybych ji nesehnal v knihkupectví, tak abych měl jistotu, že neobjednávám nějaký šmejd.
Asi poprosím Ježíška.

Komentář ze dne: 28.11.2012 16:28:19     Reagovat
Autor: - Akademie J. Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: Akční sleva
Kniha je v knihkupectvích nabízena s doporučenou cenou 599 Kč. Stojí-li zájemcům za to ušetřit 49 Kč, je ji možné získat za 550 Kč objednávkou na e-mailové adrese jaroslav.foglar@email.cz, nebo tel: 602 686 725; ideální zejména pro Pražany s možností osobního odběru. Kniha je značně objemná - rozměry 33x25x3 cm, hmotnost 2,8 kg - takže poštovné a balné je zvlášť výhodně jen při objednávkách většího počtu svazků.

Komentář ze dne: 29.11.2012 00:05:30     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Bohoušek zjistil ještě větší slevu
- viz aktuality :-)

Komentář ze dne: 06.12.2012 09:27:17     Reagovat
Autor: - Slevy, slevy, slevy... (@)
Titulek:
Budeme-li procházet internet a další informační zdroje, objevíme ještě řadu dalších skvělých slev této knihy. Dle informací z Brna je knihu možno prostřednictvím Knižního klubu získat se slevou cca 150 Kč oproti doporučené prodejní ceně 599 Kč. Server Levné učebnice prý dokonce nabízí knihu za 439 Kč atd. K většině těchto nabídek, které jsou zaměřeny zpravidla na internetový prodej, je ale nutno připočítat poštovné, balné, expediční poplatky a pod., tj. částku v řádech desítek korun. Vzhledek ke hmotnosti knihy 2,82 kg se zejména poštovné pohybuje (při doporučené zásilce) až kolem 60-80 Kč. Slevová nabídka Akademie Jaroslava Foglara je zaměřena především na osobní odběr a v žádném případě nemá ambice soutěžit s kýmkoliv o prvenství v akčně-slevovém mači.

Komentář ze dne: 06.12.2012 14:21:27     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Využil
jsem slevu Labyrintu. Ta je opravdu výhodná pro Pražáky, kteří chtějí mít knížku hned a co nejlevněji a vyzvednout si ji osobně. Vřele doporučuji. :-)

Komentář ze dne: 27.12.2012 23:59:24     Reagovat
Autor: - Menh-art (@)
Titulek: Jestřáb kronikářem
Nechtěl jsem si čerstvě vyšlou knihu pořizovat, protože to už nestíhám ani číst. Navíc to leze do peněz a nejsem a nechci být sběratelem, ale našel jsem knížku pod stromečkem a teď si v ní do nocí čtu, prohlížím a podtrhávám. Fakt je pěkná a drží si Jestřábovu úpravu - občas ležatá fotka, aby se to tam vešlo, ručně psané poznámky, hodně autentických obrázků, fotek, zápisů, lejster atd. Je to takové pohlazení pro nás, co jsme Jestřábův oddíl osobně nezažili a nemáme čas bádat v jeho pozůstalosti.
Zdaleka tam není všechno - je to jen ochutnávka, ale i jako dávný oddílák a praktik jsem v knize našel další inspirace, které se mi mohly před lety hodit. Znovu jsem se přesvědčil o velikosti jeho osobnosti a nezměrné obětavosti pro mládež a mravní společnost.
Trošku jsem láteřil nad kondensovaným fontem a jeho velikosti - občas při čtení v posteli jsem nebyl schopen trefit následující řádek (ale Jestřáb sám v kronice nabádá, že nemáme číst kroniky v posteli či na klíně, ale na stole, aby netrpěly). :-)
Pak si myslím, že některé tmavé fotky měly být zesvětleny, když už byly v počítači a šlo to lehce upravit. Jejich vypovídací hodnota by se zásadně zvýšila.
Taky si myslím, že některé fotky a záznamy nedrží časovou linii a byly zařazeny, že se na příslušnou stranu vešly nebo se tam graficky hodily. To je má největší výtka jinak velmi zajímavé a zdařilé knize. Děkuji Ježíškovi a Jestřábovi.

Komentář ze dne: 31.12.2012 13:51:04     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Článek o knize JFJK v Lidových novinách
V dnešních Lidových novinách na straně 7 je článek,,Jestřáb historikem 20.století,, týkající se knihy ,,Jaroslav Foglar-Jestřáb-kronikářem,,.

Komentář ze dne: 23.01.2013 13:47:29     Reagovat
Autor: - Stále ještě Čech (@)
Titulek: Jestřáb zloděj?
Nebyl by dnes Jestřáb souzen jako zloděj za to, že se vloupal během okupace nacistů do klubovny? Tak mě to napadlo, úplně náhodou :-)

Komentář ze dne: 23.01.2013 16:00:42     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Myslím že ne.
Myslím si,že by Jestřába jako zloděje nesoudily,když si šel pro jím napsané kroniky,které byly a jsou jeho dílem a navíc,soudily by člověka,který šel pro něco,co mu bylo nacisty vlastně také ukradeno?A navíc kdyby na to Němci přišli,tak by Jestřába nejspíš popravily,což on určitě věděl a přesto měl odvahu do zapečetěné klubovny jít.

Komentář ze dne: 29.01.2013 13:14:14     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek: Dienstbier
Listuju v knize a musím konstatovat, že JF byl fanatik (v dobrém slova smyslu).

Na jedné fotografii Dvojky je i Antonín Dienstbier (stejná fotka je v knize Stoletý hoch od BŘ), podle podoby s oběma Dienstbiery tipuji, že jde o předka současného místopředsedy ČSSD (a otce předsedy Svobodných demokratů), může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Strýc J. Dienstbiera staršího se nejmenoval Dienstbier, jde tedy buď o otce nebo jen shodu jmen.

Komentář ze dne: 14.05.2013 01:42:05     Reagovat
Autor: [PetrV] - PetrV
Titulek: Jestřáb
Díky Bohumilovi, bez něj bych se o knížce (resp. pěkně velké bichli) vůbec nedověděl. Nepředpokládal jsem, že bych si ji koupil, ale odříkaného chleba největší krajíc... a opravdu nelituju. Je skvělá, úžasná. Vřele doporučuji.

PS: Leckteří čtenáři budou zřejmě potřebovat lupu :-)
PS2: Těší mě, že jeden z mých dávných kolegů byl jedním z nejoblíbenějším živočichem v oddílu, jak tak koukám :-) to mě nepřekvapuje, už pro jeho mírnou a kamarádskou povahu.

  Reklama
Foglarovské výroky
Svátek má Olga
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Mimochodem...
"...Julie A. Seton, PhD., je velice pohledná dáma, která má šmrnc! Je radost ji poslouchat, i radost na ni pohledět... Link: https://www.li ... "
Přednáška vnučky E. T. Setona Lovec vlků Ernest Thompson Seton v polovině prázdnin v Praze
Bucharem na hlavu hřebu
"I když se předchozí komentář Leoše Novotného trochu minul místem zveřejnění (je napsán k článku o loňském sedmém sborníku, ale patřil by k l ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Dotaz
"Přečetl jsem si sborník č. 8, kde byl zveřejněn text Jury Stegbaura v doplněné podobě než je uveden zde na Bohouškovi. Zajímalo by mě proč j ... "
Nakladatelství Ostrov vydalo sedmý sborník kruhu přátel odkazu Jaroslava Foglara
Výročí
"Blíží se výročí této úžasné expedice na Podkarpatskou Rus. Rád na celou expedici vzpomínám."
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009)
Přehled vydaných čísel
"Mě by docela zajímalo, jestli někde na netu není přehled všech vydaných čísel s možností jejich prohlédnutí. Určitě by to bylo přínosné. Dě ... "
Vychází letní číslo oldskautského zpravodaje V jestřábích pařátech
Sborník
"Nazdar, foglarovci! Sborníky NF jsem měl v rukou vždy jen na Setkáních skautských sběratelů v Praze ve Fantově budově hlavního nádraží, ale ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Depeše od rodného domu Jaroslava Foglara
"Dnes, 6. července 2019 ve 13 hodin a 13 minut, se u rodného domu Jaroslava Foglara v Benátské ul. 3 v pražském Podskalí na Novém Městě, sešl ... "
6. července 1907 v půl druhou hodinu odpolední. Před sto dvanácti lety se narodil Jaroslav Foglar
K sborníku
"Dávám Věrnému čtenáři za pravdu. Úroveň sborníku začíná klesat. Oznámkoval jsem jej na 3 mínus. Jestli to tahle půjde dál, tak při jubilejní ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Po filmových stopách Rychlých šípů
"Přesně za 24 hodin od chvíle, kdy je tento příspěvek zveřejněn na webu Bohoušek, se v sobotu 6. července 2019 sejdou u rodného domu Jaroslav ... "
Do pražské Uhříněvsi (nejen) po foglarovských stopách
6.7. --- Setkání u rodného domu + zajímavá vycházka
"Ač v mnoha z nás stále ještě přetrvávají vzpomínky na nedávné pěkné Setkání ve Sluneční zátoce, už na dveře klepe další významná událost: ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
--- s kritickým pohledem (a nadhledem)
"Pane Eddy, proč tak jásáte nad tentokrát (na rozdíl od většiny předchozích) vcelku průměrným obsahem sborníku? Prapodivná je také dvoustra ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
O Bohouškovi
"Jen připomeňme, že poměrně objemná osmička (64 stran) končí (mimo komiksu) Stegbauerovým článkem "Bohoušek - web nenávistných foglarovc ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zdravím vespolek, setkání bylo pěkně připravené, nálada 1A. Bylo možné si prohlédnout tvorbu pana Jiřího Filípka a pana Teslviče, nechat ... "
Pozdrav ze Sluneční zátoky (15.6.2019)
Akademické tituly a vědecké hodnosti autorů
"Je v tom nesoulad - a nejsem sám, komu nad tímto zmatkem zůstává rozum stát: Proč editor sborníku důsledně neuvádí akademické tituly a vědec ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Zo zamindrákovaných útokov proti Jaroslavovi Čvančarovi sa stáva seriál!"
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
bez titulku
"Výborná zpráva! Sborník vždycky přečtu od začátku až do konce. Děkuji autorům! Mimochodem, v jednom z minulých sborníků byla zmínka o to ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
"Skvělé!"
"Zdravím! Díky za úžasnou informaci. Obsah časopisu vynikající. Určitě potěší všechny "Foglarovce". Chci Vám ještě oznámit jednu př ... "
Vyšel Sborník nezávislých foglarovců č. 8
Kdy už těch jedovatostí bude konec?
"Stegbauer vydal další sborník a z jeho posledních čtyř stran zas vytéká jedovatá slina. Fuj!"
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
Článek
"Článek i s fotkami pošlete na info@bohousek.cz. Jinak pro vzkazy využívejte návštěvní knihu, komentáře jsou určeny k diskuzi o článku, ne k ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!Objevil jsem Dr. Jindřicha Metelku!!
"Stínadla nejsou mýtus. Vontové nejsou Foglarova mytologie. Mnohé události se staly tak, jak je Foglar v trilogii popsal... Kupříkladu Dr. Ji ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
bez titulku
"Copak sborník, ale jmelí :) Né, vážně - copak sborník, ale setkání ve Sluneční zátoce taky asi nestojí za zmínku. Přitom to bylo moc fajn. ... "
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami
!!VYŠEL 8. SBORNÍK FOGLAROVCŮ!!
"krucifix, tady se chrápe? nebo si někdo konečně všimne a napíše ostatním, že stegbauer vydal další sborník??? díky.."
Výstava Jan Čáka - grafika, knižní ilustrace byla zahájena v Příbrami

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .