| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Netuctový „tuctový“ ježek v kleci
ze dne 28.11.2012, autor článku: Slavomil Janov - Nashville

Komentář ze dne: 29.11.2012 17:07:18     Reagovat
Autor: - eM (@)
Titulek:
Koukám na výsledky ve výsledkové listině a když vidím některé časy, nedá mi to se nezeptat:
Mají soutěžící před zahájením vyndavání ježka nějaký čas na "zaujmutí postavení"? Na nalezení vhodného ostnu ježka, otvoru klece?

Komentář ze dne: 29.11.2012 20:58:17     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (jaroslav.foglar@email.cz)
Titulek: "Příprava" ježka před soutěží
Pravidla MJT říkají, že "...soutěžíci na pokyn rozhodčího převezme ze stolku libovovolně zvoleného ježka, přesune se na startovní čáru a na následný pokyn výrazně zatřese hlavolamem. Poté, po povelu Start, začne soutěžní vyjímání..."
Pravidla tudíž umožňuji v krátké době mezi převzetím hlavolamu a zatřepáním jisté "seznámení se" s ježkem, čili po tuto dobu (která není zpravidla delší než cca 15-20 vtěřin), např. i možné nalezení nejširšího otvoru. Případné nastavení ježka v kleci do vhodné polohy je však podstatně eliminováno zmíněním zatřesením. Za to, aby bylo dodrženo nutné pravidlo zatřesení hlavolamem, je odpovědný rozhodčí.
Je ovšem možné, že i při dodržení všech uvedených pravidel může soutěžící do jisté míry ovlivnit nastavení ježka v kleci. Poté - v kombinaci s vyzrálostí soutěžícího a dílem i náhody - může dojít k takovým výkonům, jaké charakterizují i nejlepší výsledky na letošním MJT.
Není v technických a organizačních možnostech pořadatele vytvořit absolutně dokonalé podmínky, které by i jistý díl náhody eliminovaly. Statisticky je však váha náhody a dílčího zvýhodnění jednoho soutěžícího proti jinému (např. vhodnější konfigurací ježka v kleci před zahájeím pokusu) srovnatelá s obdobnými zákonitostmi jiných sportovních odvětví (např. vylosování "lepšího" koně v parkuru moderního pětiboje, výhodnější krajní dráha ve veslování a pod.)

Komentář ze dne: 29.11.2012 22:52:50     Reagovat
Autor: - JJ
Titulek: MS 2012
Posílám odkaz z letošního MS
http://www.metropol.cz/ zpravy/kultura /video-v- emauzich-se-soutezilo-ve-vyndavani-jezka-z-klece/

Foglarovské výroky
„Vytvořil jsem si Modrý život a snažím se jím žít, abych se stal pravým šlechticem. Ne titulem, ale svými činy, celým svým životem“ - Láďa Vilemín Jirkovi Dražanovi na vysvětlenou svého příkladného jednání.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohoušek vzpomíná
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .