| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara
Sběr dat (připravujeme)
Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Rychlé šípy - Albatros
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Hlavolam ježek v kleci: Jak vyndat ježka z klece za 1 minutu #JezekChallenge
ze dne 08.12.2016, autor článku:

Komentář ze dne: 09.12.2016 22:50:09     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Ježci se nestihli vykrmit, tak nespí. Končí v záchranných stanicích
Každoročně přijme Záchranná stanice hl. m. Prahy na tři stovky ježků, ale letos ošetřovatelé zaznamenali nárůst na pět set ježků. Kvůli teplému počasí se jich totiž narodilo více než obvykle a mnoho z nich se nestihlo zazimovat.

„U nás jsme trhli rekord, po celé republice jich je na tři tisíce,“ řekla Novinkám vedoucí ošetřovatelka pražské záchranné stanice Zuzana Pokorná s tím, že za to může teplé počasí. „Nebyly výkyvy v počasí, takže si asi mnoho savčích rodičů řeklo, že budou mít víc dětí a projevilo se to u těch ježků,“ podotkla.

Ježčí mláďata se rodí až ke konci léta, a aby přežila zimu, musí se hodně vykrmit. Tato mláďata to většinou nestihnou. „Většina ježků spí, a pokud někde ještě nějací běhají, tak jsou to ty, co nemohou ulehnout, protože nejsou vykrmení,“ vysvětlila.
Smrt pod koly aut

Protože jsou ježci noční živočichové, končí často pod koly automobilů. Následky bývají fatální. „Jsou to časté oběti silničního provozu. Ti, co přejede auto, se sem občas také dostanou, ale to už mívá špatné následky. Málokdy se nám takového ježka podaří zachránit. Spíš zachráníme ježka, který je pokousaný od psa nebo posekaný od zahradní sekačky. To jsou pro něj paradoxně lehčí úrazy,“ podotkla Pokorná a dodala, že o bezmocných ježcích informují stanici hlavně všímaví lidé: „Volají nám a my si pro ně buď jedeme sami, nebo nám je i přivezou.“

Ježci ve stanicích zůstávají až do jara. Ošetřovatelé je musí zbavit parazitů a vykrmit alespoň na váhu půl kilogramu. Na jaře se vrací do volné přírody.

Kristýna Léblová, Novinky cz. dne: 09.12.16 19:48hod

Komentář ze dne: 09.12.2016 23:52:22     Reagovat
Autor: - Jútuber (@)
Titulek: Jútuber tu, jútuber tam...
...je jich u na Bohouškovi plno, to se jich nějak v poslední době urodilo. A prej, že Foglar a jeho knížky zkomíraj... Jútibeři zvedají jejich prapor!

Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Střípky ze života JF
Foglarovský svět a sametová revoluce (2019)
13 otázek - kvízy
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .