| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější

Komentáře

ke článku: ZÁHADA HLAVOLAMU | RYCHLÉ ŠÍPY | AdameCZECH & rad. mos
ze dne 05.04.2017, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 06.04.2017 08:42:59     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
Co k tomu videu napsat,to je strašný.Nemám slov.

Komentář ze dne: 06.04.2017 09:01:27     Reagovat
Autor: - Kopi (@)
Titulek: Diskuze
Pokud použiji výraz z toho otřesného videa, tak větší hovno se na Bohouškovi ještě asi neobjevilo. Stále se zde obhajuje, že vše co se týká foglarovských témat stojí za zveřejnění. Redakce by si ale měla najít hranici, za kterou nehodlá vstupovat, protože v dnešní době, kdy každý plantážník může natáčet nebo fotit jedno hovno za druhým na svůj mobilní telefon, bude takovýchto hoven pouze přibývat. Tak si prosím uvědomte, v jaké informační době žijeme a přestaňte sem prosím kydat veškerý hnůj, na který v hlubinách internetu narazíte.
Nechci tímto příspěvkem nikoho urazit, ale vyvolat diskuzi... Tak prosím směle do toho!
Nebo snad redakce chtěla sama tímto videem vyvolat diskuzi? Tak to mohla napsat rovnou. Ale pochybuji o tom. Spíše jde o výše zmíněný problém, kdy si redakce není schopna uvědomit, že internet je bezedná studnice a ke sdílení/reprodukci jejího obsahu by se mělo přistupovat s rozumem a ne roboticky zveřejňovat všechen plevel, o který zakopne.

Komentář ze dne: 06.04.2017 12:27:40     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Diskuse
Každý má právo vyjadřovat svůj názor nejrůznějším způsobem, každý má právo na onu věc vyjádřit svůj názor. V mnoha oblastech najdeme podařené i nepodařené díla, resp. taková která se někomu líbí a jinému nelíbí. Nicméně to že ona videa obsahují námět z knihy Jaroslava Foglara je skutečností se kterou Bohoušek nemá nic společného. Zde najdete jen informaci, odkaz. Před mnoha lety někteří příznivci Jestřába "padali do mdlob" při shlédnutí grotesky sklepáckého Tomáše Vorla. Zveřejnění odkazu není doporučením nebo snad vychvalováním onoho díla - videa, je jen pouze upozorněním. A k té diskusi... - ano, bylo i záměrem jí vyvolat :-)

Komentář ze dne: 06.04.2017 23:00:17     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: ... a pravil k mučedníkům bělohorským:
"Opět zasvitne vlasti naší slunko lepších dob, až se v prach rozpadnou praporce tyto! Potom zavlají nad hlavami šťastnějších potomků našich praporce jiné, ceny trvalé, jež nezničí už nikdy lidská zloba!"
Shromáždění se hluboce poklonilo po slovech světcových a za chvilinku byl emauzský kostel opět pustý a temný a duchové bělohorských mučedníků v tiché návě očekávají příchod šťastné budoucnosti. ...
Klášter Emauzský vyhořel 14. února 1945

TOLIK POCTIVÁ HISTORIE A FANTASTICKÁ DĚJINNÁ ZÁPLETKA MILOVANÉ STARÉ PRAHY, VE KTERÉ TAK RÁD PSAL .........

Komentář ze dne: 09.04.2017 13:07:29     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Před a za hranou...
Nikterak neupírám, že Bohoušek je svobodné internetové médium, které samo (jeho redakce) rozhoduje o tom, jaký "foglarovský" obsah zveřejní a jaký ne.
V poslední době - cca několik měsíc nazpátek - je však z obsahu Bohouška zřejmé, že prostor štědře dostávají nejrůznější "jútutubeři", otevírají se i diskuse, zda by i z Rychlých šípů, kdyby kluci žili v dnešní době, nebyli sami úspěšní youtubeři, apod.
Můj názor je - a budu to tak tlumočit i na středečním setkání kolegia Akademie Jaroslava Foglara (12. 4.), že nebyli, protože takovými hloupostmi, alespoň v dimenzi většiny zveřejněných videí, by se jako rozumní lidé nezabývali. Pokud by jim tedy nešlo jen o "kšeft", který je bezesporu v mnohém i hnacím motorem "osobností" youtuberského světa typu Jirky K., Lenky-Fallenky a pod.
Prostě tento trend, který v obsahu Bohouška není marginální, je už za hranou. Osobně tyto hlouposti ignoruji - ale "foglarovský svět" bohužel obecně ovlivňují a dehonestují!

Komentář ze dne: 09.04.2017 22:27:59     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Hranice
Opět musím upozornit, že zde některá zveřejněná videa Bohoušek neprodukuje, jen o nich (většinou bez komentáře) informuje. Existuje hranice kdy ani odkaz na nějaké video s nějakým foglarovským prvkem na Bohouškovi nebude? Ano, ale nejsou to videa od "jůtuberům", ale od dospělých lidí a to i staršího věku. Jde o obsah - ano mj. vulgární a sexistický obsah! Ale zpět k oněm "jůtuberum". Pokrok nezastavíme a nevím kdo jaký typ videí na YouTube vyhledává... Již jak nám naznačoval Jestřáb - máme nejen BKP, ale i RŠ a kdo hledá najde :-)

Foglarovské výroky
Svátek má Zbyšek
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Souhlas
"Souhlas s Krizmenem"
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
bez titulku
"Co se týká knihy Nových dobrodružství Rychlých šípů, potvrdila se mi hypotéza, že kreslíře, bohužel nemáme, natož pak sc ... "
Svět knihy: Praha 2018
Zřejmě kluby
"dneska už nikoho neberou, soudím tak podle počtu komentářů k tomuto článku. Tak nic, tak zřejmě zase za rok zavzpomínáme ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
pokračování e)
"Zde kvůli zakecání se s Vlastou Mirek propásl vznik Rychlých šípů... Jsou ale také příběhy, které jsem nepochopil a je ... "
Svět knihy: Praha 2018
Kresby RŠ jsou otázkou vkusu
"Kniha Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství ukazuje: a) genialitu Foglara, že dokázal svými příběhy i vychov ... "
Svět knihy: Praha 2018
" K nové knize k "80. výročí Rychlých šípů".
"Chci se krátce vyjádřit k této knize, kterou vydalo nakladatelství "Akropolis". Je vázaná a vypadá dobře. Ale ... "
Svět knihy: Praha 2018
Kdy bude výstava nepřístupná?
"Výstava Pocta Rychlým šípům bude hned ve čtvrtek 24.5. a v pátek 25.5. uzavřena. Galerie LUCERNA je pronajatá pro soukr ... "
Výstava pocta Rychlým šípům v pražské Galerii Lucerna začíná 22. května
"Rychlé šípy slaví"
"Zdravím a informuji, že v pátečních novinách "Právo" je v příloze "Víkend", delší článek s titulem&q ... "
Svět knihy: Praha 2018
Kniha zajímavá i rozpačitá
"Dovídám se, že kniha nových příběhů RŠ byla na veletrhu Svět knihy vyprodána už v sobotu. Nezoufejte, já ji bez problémů ... "
Svět knihy: Praha 2018
Povedená alternativní trilogie
"Celou trilogii považuji za podařenou stínadelskou alternativu. Oba autoři neurážejí a respektují foglarovský odkaz. Tenh ... "
Vydejte se s Ondrou a Martinem potřetí naposledy do tajuplných Stínadel pro ježka v kleci! Vycházejí Synové stínadelští
KNIHA: Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství
" byla ne veletrhu Svět knihy vyprodána již v sobotu!!! Kde ji sehnat zde: www.iklubovna.cz/clanky/pozvanky-na-akce/- ... "
Svět knihy: Praha 2018
Abych
"ještě vysvětlil své bohužel vztahuje se k tomu, že klubovní myšlenka bude stále slabší. Já osobně jsem samozřejmě velký ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Pokud
"bych měl vyjádřit svůj názor, tak (bohužel) bude klubovní myšlenka nadále žít, jenže ve stále slabší verzi. Dnešní a bud ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Taky nerozumím
"Taky nerozumím panu Michalovi o jakém možném ´porušování copyrightu´ se ve svém komentáři zmiňuje. Myslíte, Michale, sn ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Nechápu
"prosím vysvětli."
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Copyright
"Krizmene nejsem si jisty jestli tato akce odpovida vsem korektnim pravidlum. Neco takoveho je jiste ve sfere original ... "
8. 5. 1937 - 8. 5. 2018
Foglar na Světu knihy 2018 - každý den něco
"Podrobný popis foglarovských (a některých příbuzných) aktivit je dostupný na www.iklubovna.cz/clanky/-3421 Podívejte ... "
Svět knihy: Praha 2018
Re: Akropolis
"Nové příběhy vydává Akropolis, s chystanými edičními počiny Albatrosu nesouvisí. Bližší informace o nakladatelství Akr ... "
Svět knihy: Praha 2018
Akropolis, nebo Albatros?
"Už opakovaně se na Bohouškovi setkáváme s informací, že za novými edičními počiny díla JF stojí jakýsi´Akropolis´. Není ... "
Svět knihy: Praha 2018
Další reprízy v květnu
"Slovácké divadlo bude hrát Rychlé šípy 22. května ve Valašském Meziříčí a 30. května doma v Uherském Hradišti (475. rep ... "
Závěr roku oslaví šťastlivci, kteří získali vstupenky, s Rychlými šípy

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .