Komentáře
ke článku: Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie ze dne 20.05.2024, autor článku: Tomáš Hromádka - Krizmen
Přidat nový komentář
Komentář ze dne: 31.10.2021 17:17:58 Reagovat
Autor: - Baltazar (@)
Titulek: pokus o doplnění
Děkuji za velmi pěkný Krizmenův článek. Rád bych doplnil zajímavost k období kolem roku 1968. V červnu 1971 vyšlo poslední číslo časopisu Rychlé šípy, další vydávání bylo zakázáno. Stejně tak téměř před rokem v létě 1970 nuceně ukončil svou existenci časopis Skaut- Junák. Část redakce včetně šéfredaktora Novotného přešla do Pionýrské stezky, ta začala vycházet v lednu 1971. Obsah byl v prvních letech značně podobný jako v předcházejícím junáckém časopisu. Pozdější změnou redakce došlo i ke změně obsahu. Předtím se ale povedlo propašovat do č. 14 ve 2.ročníku v březnu 1972 jeden příběh Rychlých šípů v komiksové formě - Rychlé šípy ukazují své umění, což je poslední fischerovský díl v Mladém hlasateli. Dostal se tam v rámci cyklu Kačer Donald uvádí zvířecí hrdiny kreslených seriálů pod záminkou, že představuje psa Bublinu. V následujícím čísle15 byl otištěn poslední obrázek z příběhu Klub Rychlých šípů založen a to jako ilustrace k článku o hledání kluboven.
Ještě jedna drobnost: V roce 1965 měly Rychlé šípy / ty staré z Mladého hlasatele/ začít vycházet v časopise Ohníček ! Jak píše v osobním dopise mému otci sám Jaroslav Foglar, bohužel to kdosi mocný zakázal, zapověděl! Škoda! Často jsem si představoval, jak si prohlížím nové číslo Ohníčku a na zadní straně nacházím místo Robota Mikiho Rychlé šípy...
Komentář ze dne: 02.11.2021 08:40:51 Reagovat
Autor: - Krizmen (info@bohousek.cz )
Titulek: Díky
Ahoj Baltazare,
díky za upozornění na zajímavost, o které jsme v redakci Bohouška nevěděli. Rádi o tom napíšeme, už jsme si konkrétní čísla Pionýrské stezky obstarali. Můžu Tě v článku citovat?
Komentář ze dne: 02.11.2021 16:09:15 Reagovat
Autor: - Baltazar (@)
Titulek: Odpověď
Ahoj. Krizmene, jsem rád, že jsem mohl přispět něčím doposud neznámý m, samozřejmě souhlasím se svou citací. Zdravím!
Komentář ze dne: 30.05.2022 19:17:46 Reagovat
Autor: - IvoFencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Upřesněme
Krizmene, jen pro upřesnění, první tři kazety "vyprávěl" Miloslav Šimek, tj. do roku 1995. Od roku 1996 a čtvrté kazety vypráví teprve Fousek. Má tam, tuším, mezi tím i své písně. První kazeta předpokládám existuje (stačí se optat Dalibora Jandy), ale já ji tedy nemám, první díl mám na vinylu. Tak vyšel. --- Jinak: Šimek a Fousek jednoduše čtou bubliny a líčí, co je na obrázcích. Tato trochu sporná metoda sem tam vede, myslím, že hlavně u Fouska, k malým nedopatřením. Moc se s tím nepárali a ty chybičky tam zůstaly. měl bych si to někdy znovu poslechnout a něco o tom napsat. Nebo kdokoli.
Komentář ze dne: 30.05.2022 19:28:36 Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Díky
Ano, vím, díky za upřesnění. Podrobněji jsem o tom napsal v článku Jaroslav Foglar na vinylu zde:
https://bohousek.cz/clanek-2021120003-jaroslav-f oglar-a-zvu kove-nahravky-na-vinylu-cd-a-magnetofonovych-kazet ach.html
(nutno při kopírování do prohlížeče vymazat mezeru ve slově -zvu kove- na -zvukove-)
Přidat nový komentář
Zobrazit článek Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
|