| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Stinadla.cz ADAM
iKlubovna Bohumil Konečný - Bimba
Jaroslav Foglar - Jestřáb Foglarovec
Douhodobka - Tisíc mil k Wichkitatu magazín eKamarád
Bohoušek.cz Dětská seznamka
Stránky SPJF www.Borovice.cz

Menhartovy stránky
Zóna Pražské pobočky SPJF
Další odkazy - připravujeme

WebArchiv - archiv českého webu
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější
iSBERAC.cz

Komentáře

ke článku: ZÁHADA HLAVOLAMU | RYCHLÉ ŠÍPY | AdameCZECH & rad. mos
ze dne 05.04.2017, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 06.04.2017 08:42:59     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek:
Co k tomu videu napsat,to je strašný.Nemám slov.

Komentář ze dne: 06.04.2017 09:01:27     Reagovat
Autor: - Kopi (@)
Titulek: Diskuze
Pokud použiji výraz z toho otřesného videa, tak větší hovno se na Bohouškovi ještě asi neobjevilo. Stále se zde obhajuje, že vše co se týká foglarovských témat stojí za zveřejnění. Redakce by si ale měla najít hranici, za kterou nehodlá vstupovat, protože v dnešní době, kdy každý plantážník může natáčet nebo fotit jedno hovno za druhým na svůj mobilní telefon, bude takovýchto hoven pouze přibývat. Tak si prosím uvědomte, v jaké informační době žijeme a přestaňte sem prosím kydat veškerý hnůj, na který v hlubinách internetu narazíte.
Nechci tímto příspěvkem nikoho urazit, ale vyvolat diskuzi... Tak prosím směle do toho!
Nebo snad redakce chtěla sama tímto videem vyvolat diskuzi? Tak to mohla napsat rovnou. Ale pochybuji o tom. Spíše jde o výše zmíněný problém, kdy si redakce není schopna uvědomit, že internet je bezedná studnice a ke sdílení/reprodukci jejího obsahu by se mělo přistupovat s rozumem a ne roboticky zveřejňovat všechen plevel, o který zakopne.

Komentář ze dne: 06.04.2017 12:27:40     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Diskuse
Každý má právo vyjadřovat svůj názor nejrůznějším způsobem, každý má právo na onu věc vyjádřit svůj názor. V mnoha oblastech najdeme podařené i nepodařené díla, resp. taková která se někomu líbí a jinému nelíbí. Nicméně to že ona videa obsahují námět z knihy Jaroslava Foglara je skutečností se kterou Bohoušek nemá nic společného. Zde najdete jen informaci, odkaz. Před mnoha lety někteří příznivci Jestřába "padali do mdlob" při shlédnutí grotesky sklepáckého Tomáše Vorla. Zveřejnění odkazu není doporučením nebo snad vychvalováním onoho díla - videa, je jen pouze upozorněním. A k té diskusi... - ano, bylo i záměrem jí vyvolat :-)

Komentář ze dne: 06.04.2017 23:00:17     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: ... a pravil k mučedníkům bělohorským:
"Opět zasvitne vlasti naší slunko lepších dob, až se v prach rozpadnou praporce tyto! Potom zavlají nad hlavami šťastnějších potomků našich praporce jiné, ceny trvalé, jež nezničí už nikdy lidská zloba!"
Shromáždění se hluboce poklonilo po slovech světcových a za chvilinku byl emauzský kostel opět pustý a temný a duchové bělohorských mučedníků v tiché návě očekávají příchod šťastné budoucnosti. ...
Klášter Emauzský vyhořel 14. února 1945

TOLIK POCTIVÁ HISTORIE A FANTASTICKÁ DĚJINNÁ ZÁPLETKA MILOVANÉ STARÉ PRAHY, VE KTERÉ TAK RÁD PSAL .........

Komentář ze dne: 09.04.2017 13:07:29     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Před a za hranou...
Nikterak neupírám, že Bohoušek je svobodné internetové médium, které samo (jeho redakce) rozhoduje o tom, jaký "foglarovský" obsah zveřejní a jaký ne.
V poslední době - cca několik měsíc nazpátek - je však z obsahu Bohouška zřejmé, že prostor štědře dostávají nejrůznější "jútutubeři", otevírají se i diskuse, zda by i z Rychlých šípů, kdyby kluci žili v dnešní době, nebyli sami úspěšní youtubeři, apod.
Můj názor je - a budu to tak tlumočit i na středečním setkání kolegia Akademie Jaroslava Foglara (12. 4.), že nebyli, protože takovými hloupostmi, alespoň v dimenzi většiny zveřejněných videí, by se jako rozumní lidé nezabývali. Pokud by jim tedy nešlo jen o "kšeft", který je bezesporu v mnohém i hnacím motorem "osobností" youtuberského světa typu Jirky K., Lenky-Fallenky a pod.
Prostě tento trend, který v obsahu Bohouška není marginální, je už za hranou. Osobně tyto hlouposti ignoruji - ale "foglarovský svět" bohužel obecně ovlivňují a dehonestují!

Komentář ze dne: 09.04.2017 22:27:59     Reagovat
Autor: - PM (@)
Titulek: Hranice
Opět musím upozornit, že zde některá zveřejněná videa Bohoušek neprodukuje, jen o nich (většinou bez komentáře) informuje. Existuje hranice kdy ani odkaz na nějaké video s nějakým foglarovským prvkem na Bohouškovi nebude? Ano, ale nejsou to videa od "jůtuberům", ale od dospělých lidí a to i staršího věku. Jde o obsah - ano mj. vulgární a sexistický obsah! Ale zpět k oněm "jůtuberum". Pokrok nezastavíme a nevím kdo jaký typ videí na YouTube vyhledává... Již jak nám naznačoval Jestřáb - máme nejen BKP, ale i RŠ a kdo hledá najde :-)

Foglarovské výroky
„Nechť se vám vaše práce ve Stínadlech daří - a nic špatného a zlého se tady už nikdy nepřihodí! Přejeme vám to zplna srdce!“ - Mirek Dušín po druhém zvolení Otakara Losny Velkým Vontem.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Bylo to zajímavě
"natočené. Poměrně hezké záběry na zátoku, památník cudně za větví. Osobně jsem ocenil originální nápad s kanceláří Gryga ... "
TV Nova 3. 12. 2017: Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině. Natáčeno ve Sluneční zátoce
bez titulku
"Myslel jsem si to,byla my povědomá ta skála na druhém břehu nad Sluneční zátokou,Jestřábova památníku jsem si v záběru h ... "
TV Nova 3. 12. 2017: Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině. Natáčeno ve Sluneční zátoce
Doporučení románu
"S dílem, které netradičním retrospektivním způsobem a historicko-společenským posunem do reality druhé poloviny 40. let ... "
Záhada hlavolamu pro pokročilé čtenáře
Tištěná podoba
"Dobrý den. Tenhle počin vypadá velmi zajímavě, jen mne mrzí, že není k dispozici klasická, tištěná verze...Přeci jen má ... "
Záhada hlavolamu pro pokročilé čtenáře
Pozor, už bude vypukne charitativní aukce obrazů
"V rámci listopadového komponovaného večera ke 110. výročí narození Jaroslava Foglara Let Jestřába, proběhl "pistoln ... "
Video: Let Jestřába - Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara - 1. část
První úspěšný hledač Rychlých šípů
"Letos bylo hledání asi nejtěžší, změna lokality nám dala zabrat, ale Rychlé šípy jsme po třech pokusech našli, píše dlou ... "
Sedmnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy. Letos na Malé Straně a Hradčanech
Dlooouuuhááá gratulace k sedmnáctinám
"I když Bohoušek se zrodil už v srpnu, své sedmnáctiny připomněl čtenářům výrazněji až nyní - takže za Akademii Jaroslava ... "
17 let - a Bohoušek nás stále baví
Vyznamenání pro Foglara
"Souhlasím s Jurou a Pedrem. Já osobně jsem rád, že konečně jeden z prezidentů udělil Jestřábovi takové krásné vyznamenán ... "
Komu patří vyznamenání. Otevřený dopis Jury a Pedra foglarovcům
bez titulku
"Chci Vám všem moc poděkovat za akci "Let Jestřába"! Tento vynikající spisovatel si to rozhodně zaslouží. A tak ... "
Medaile Za zásluhy I. stupně udělená Jaroslavu Foglarovi in memoriam prezidentem byla poprvé představena veřejnosti
odkaz
"v odkazu se sama udělala mezera ve slově StezkaJF.jpg - tak si to zájemci opravte a já to zkusím znovu vložit. Třeba to ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Skautská stezka Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"Slávku, tak si ty souřadnice překontroluj a nedurdi se. Je v nich chyba - vedou úplně na druhý břeh Vltavy. Koukni zde: ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Hledejte Ryhlé šípy i v Kutné Hoře
"V článku není informace o hře Hledáme Rychlé šípy v dalších městech ČR úplná: Hned druhým městem po Praze, ve kterém se ... "
Sedmnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy. Letos na Malé Straně a Hradčanech
Upřesnění ke stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"1. Projekt Skautské stezky Jaroslava Foglara v Prokopském údolí byl realizován v rámci činnosti Akademie Jaroslava Fogla ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Skautská stezka Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"Stezka je vidět zde: https://mapy.cz/s/2cN66 Publikované souřadnice kostelíka )Č. 1) jsou špatně - jak zde, tak i v ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Poděkování
"Ufff, máme to za sebou! :-) Ač samotný program komponovaného večera let Jestřába trval jen dvě hodiny, vše kolem přípra ... "
Let Jestřába
Moc příjemná akce.
"Díky za ni organizátorům z Akademie Jaroslava Foglara. A velká poklona Jírovi Vodenkovi a Edovi Markovi, kdo neviděl, ne ... "
Let Jestřába
Večer Jestřába
"Super, rychlá galerie. Z fotek vypadá, že to byla programově nabitá akce. Žel, my, mimopražští z dálky, kteří to máme do ... "
Let Jestřába
1110 Kč se vybralo na Komponovaném
"večeru ke 110. výročí narození JF 15. listopadu v Praze - a to ještě nemusí být všechno, protože někteří "si to ješ ... "
Let Jestřába: Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara
Stejně
"se Slávku těšíme a děkujeme za aktivitu i snahu Jestřába připomenout tímto způsobem. Ahoj večer!"
Let Jestřába: Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .