| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Stinadla.cz ADAM
iKlubovna Bohumil Konečný - Bimba
Jaroslav Foglar - Jestřáb Foglarovec
Douhodobka - Tisíc mil k Wichkitatu magazín eKamarád
Bohoušek.cz Dětská seznamka
Stránky SPJF www.Borovice.cz

Menhartovy stránky
Zóna Pražské pobočky SPJF
Další odkazy - připravujeme

WebArchiv - archiv českého webu
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější
iSBERAC.cz

Komentáře

ke článku: Foglar v Městské knihovně Praha
ze dne 21.07.2017, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 24.07.2017 22:54:17     Reagovat
Autor: - MV Bobr (@)
Titulek: Spor o Foglara
Časopis Týden č. 31 přináší na titulní straně anonc: Spor o Foglara, Stát vs. skauti. Uvnitř na str. 20 - 23 text "Tajemství Foglarova dědictví" s řadou fotografií atd. Vhodné nejen pro sběratele...

Komentář ze dne: 26.07.2017 16:23:58     Reagovat
Autor: - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: "J.Foglar opět v časopise!"
Článek v časopise "Týden" stojí za přečtení! Doporučuji!
Hezké dny! E.Samek

Komentář ze dne: 26.07.2017 18:58:04     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Bezva :)
Dovolím si předložit malá zjištění na ostravsku, kde jsem pátral po osudech S.Sohra... nebudu vysvětlovat, kdo to byl a jak byl důležitým človíčkem pro Jestřába... snad jsem vybalancoval vzpomínky bývalých komunistů a také bývalých StBáků, kteří byli v době likvidace RŠ a Pulsu u ryta... start osobní a psych likvidace S Sohra zahájilo ostravské KV KSČ, které mělo dostat befel z Prahy. jednalo se o tlaky se ztrany UV SSM Praha, kterému si měli opakovaně stěžovat soudruzi z pražských mládežnických periodik. mělo se oficiálně jednat o zatajování zisků z publikačních činností. ostravské KV KSČ procházelo personálními změnami kvůli Praž jaru a kvůli okupaci, nicméně Sohr a potažmo Jestřáb měli velké zastání u odborových předáků ostravského kraje, takže ostravské KV KSČ nakonec couvlo a všechny žádosti UV SSM a bonzy od soudruhů z periodik předalo krajské správě StB... odboráři měli mít takový vliv na KV KSČ, že dokonce nedovolili, aby se Sohr, Puls nebo Jestřáb stali objekty pro SNB... která filcka to tedy z KV KSČ vynesla do StB jsem nezjistil... jak potom probíhal šikanzen StBáckého ražení už znalci určitě ví.......

Komentář ze dne: 27.07.2017 17:38:05     Reagovat
Autor: - Čenda (@)
Titulek: Komunistům šéfoval Mamula
Komunistům v Severomoravském kraji šéfoval po dlouhá léta soudruh Miroslav Mamula. Jako vedoucí tajemník KV KSČ nese plnou odpovědnost i za šikanování Standy Sohra, Jirky Goje - Gauča (který tlak StB neunesl - spáchal sebevraždu; podobně tragicky řešil svou perzekuci v Praze v polovině 70. let i skautský činovník Pepa Zikán - Bobr) a dalších foglarovců, skautů (Kája Liba) či trempířů. Doufám, že se už Mamula a jeho podřízené filcky s krajské partaje smaží v pekle ve stejném kotli jako celostátní zrádci národa Bilak. Indra, Švestka, Rigo, Hoffman a celá ta pakáž.
Upozorňuji ale Datla Voznicu na nesprávné přiřazení rodové vazby sloves v návaznosti na zkratku KV KSČ. Jde o krajský výbor KSČ (čili "ten"), takže nemůže být přiřazováno sloveso s vazbou středního rodu. Tedy např. "KV KSČ provedl..." nikoliv "provedlo" atd. V Datlově komentáři je ale bohužel gramatických chyb jak máku, např. "ostravsko" či malá-velká písmena - stylem "vsjo rovno"... a další.

Komentář ze dne: 27.07.2017 20:54:39     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Volovina, perzekuce Sohra Mamula nezadal...
na gramatiku kašlu, jsou důležitá fakta....s. Mamula tenkrát ještě neměl takovou politickou sílu, jak uvádíš...následně tj. od poloviny 70let skutečně Mamula byl zosobněním neostalinismu na ostravsku, ale tvrdit, že Mamula zahájil likvidaci Sohra, je blbost...znovu opakuji: ostravské KV KSČ musel řešit zadání, které mu předložil UV SSM Praha!!! to, že pražským rudokravaťákům vadil Foglar i Sohr v Ostravě, vzniklo na základě písemných udání z několika pražských redakcí, jež vydávaly periodika pro tehdejší mládež!!!

Komentář ze dne: 27.07.2017 21:30:55     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: ..a proč měli Sohr a Foglar zastání u odborářů?
odboráři na ostravsku měli největší členskou základnu...odboráři v hutích a dolech měli více členů, než celá KSČ!! a pokud ostravské odborářské organizace podporovaly vydávání RŠ a zastávaly se Sohra a Foglara, bylo to z jejich hlediska jediné možné řešení, jak zpomalit nebezpečný nárůst dětské kriminality!! na ostravsku byly v té době největší výplaty z celé republiky, ale otcové rodin byli v šachtách nebo hutích a jejich dětičky parchantěly!! PROTO MĚLI SOHR A FOGLAR TAKOVOU PODPORU SE SVÝMI ČASOPISY U ODBORÁřSKÝCH ORGANIZACÍ na ostravsku!! šípáci na ostravsku ještě mohli vycházet v roce 1971, protože zde nejen odboráři ale také komunisti viděli, že to má dobré vlivy na mládež... ale pak přišel befel z UV SSM, což jsem už psal.....

Komentář ze dne: 28.07.2017 21:40:36     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek: Komunisticky boss Mira Mamula z Ostravy
Naopak, za vše rudé na Ostravsku - tedy i perzekuci Sohra, potažmo Foglara a dalších - mohl tenhle rudý boss z Ostravy.

RSDr. Miroslav Mamula (5. června 1930 Slezská Ostrava – 6. května 1986 Ostrava) byl komunistický funkcionář a politik. V době normalizace od roku 1970 byl krajským tajemníkem KSČ v Ostravě.
Proslul pořádáním mimořádných pracovních sobot (tzv. Mamulova sobota).
Zdroj: http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=161472

P.S.: Ignorací české gramatiky se, Datle Voznico, neukazuješ v nejlepším světle, To jsou také fakta!

Komentář ze dne: 28.07.2017 22:42:07     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Mamula ani S.Sohra ani Puls neřešil.. to je lež!!
A žvásty o "Mamulových sobotách" apod. si nech do hospody... Puls byl výdobytek S.Sohra a celý nakladatelský kumšt měl zmáknutý, navíc odbory a vedení šachet finančně a politicky celou akci podporovali!! Kdyby TEN TVŮJ DÉMON MAMULA BYL LIKVIDÁTOR SOHRA, TAK PROČ RYCHLÉ ŠÍPY VYCHÁZELY AŽ DO ČERVNA 1971?? ............. pro střízlivé čtenáře chci vysvětlit: tady na ostravsku je havlovským zvykem říkat, že za všechno může soudruh mamula, který byl kovaný komouš, ale na jednoho tajemníka se tady toho svádí až trochu moc............... Likvidace S.Sohra byla práce ostravské StB, ale StBákům to vynesli z KV KSČ a Mamula to nebyl, ten v době 1971 měl mnohem vyšší politické ambice, než uspokojovat zmatečné fantazie přechozího taky-pisatele nebo snad pitavala?

Komentář ze dne: 29.07.2017 17:16:29     Reagovat
Autor: - Vontové (@)
Titulek: Bláboly do stoky v kostele sv. Jakuba
Hele, Datle Voznico, už jsi před časem zaplevelil časopis sdružení přátel Foglara Bobří stopu nekonečnými bláboly, jak jsi jednou navštívil Foglara. Byl z toho nečitelný seriál skoro na celej ročník. Pak jsi zase vedl s kdekým spor o tom, že Foglar prý nebyl na obnově skautingu v Praze v knihovně v prosinci 89. Když Ti všichni dokázali, myslím, že i fotkami, že v knihovně byl, tak jsi vše jen okecával a bagatelizoval a své žvásty neodvolal. Teď tady zase otevíráš jakousi historickou kapitolu o odborářské rebelii na podporu Foglara, Sohra a kdekoho. Proč Bohoušek takové blbosti nesmaže? Koho to zajímá? Nás, ve Stínadlech, ne!

Komentář ze dne: 30.07.2017 17:13:14     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: :)))
no, argumentuješ kravsky... takže si svoje hodnocení o tom, co je a není článek, si radši nech pro sebe :))) meleš mimo mísu taky-vonte :)

Komentář ze dne: 30.07.2017 20:29:31     Reagovat
Autor: - Martin (@)
Titulek: Co kdyby
jste už těch dohadů a urážek nechali,kazí to vzhled této stránky.

Komentář ze dne: 31.07.2017 20:46:37     Reagovat
Autor: - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: :)))
:) hezký srpen všem :))))))

Komentář ze dne: 09.08.2017 12:01:17     Reagovat
Autor: - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Pěkná pátračka
V rámci projektu a činnosti Akademie Jaroslava Foglara jsme v úterý 8. 8. navštívili Městskou knihovnu v Praze a v ústřední budově na Mariánském náměstí absolvovali pátrací hru, modifikovanou z předchozího projektu na veletrhu Svět knihy (Velké ulčovky).
Pátračka je dobře připravena, najít všech 17 karet není snadné (jednotlivci to zabere cca 30-60 minut času. Je třeba respektoval provoz knihovny - neběhat po sálech jako v lese, ale kultivovaně a tiše procházet po všech odděleních!; toto je doporučení zejména pro dětské kolektivy (oddíly, družiny, kluby, party...).
Herní kartička se vyzvedává v Informacích v hlavním sále. Vyluštění "tajenky" není úplně snadné, některá písmena si nelze s naprostou jistotou správnosti domyslet, je třeba najít všechny karty (velké ulčovky).

Komentář ze dne: 10.08.2017 18:22:07     Reagovat
Autor: - Kroutihlav (@)
Titulek: Omyl!!!
Omylem jsem svůj předchozí komentář přidal k článku, kam nepatří. Omluva všem čtenářům - vše má mít své místo. Ale na postoji, že komentáře o Mamulovi či Babulovi k článku o hře v knihovně nepatří, si trvám!!!!!

Komentář ze dne: 10.08.2017 18:55:34     Reagovat
Autor: - Krizmen (@)
Titulek: Vzkaz přispěvatelům
Pokud chcete zveřejnit své stanovisko, pozvánku na akci - nevkládejte to prosím nesmyslně k článkům, které s tím nesouvisí a pošlete nám to rovnou na info@bohousek.cz - rádi zveřejníme jako zvláštní článek. Nechejme prostor pro komentáře k tématu článku. Díky a hezké léto!

Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Bylo to zajímavě
"natočené. Poměrně hezké záběry na zátoku, památník cudně za větví. Osobně jsem ocenil originální nápad s kanceláří Gryga ... "
TV Nova 3. 12. 2017: Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině. Natáčeno ve Sluneční zátoce
bez titulku
"Myslel jsem si to,byla my povědomá ta skála na druhém břehu nad Sluneční zátokou,Jestřábova památníku jsem si v záběru h ... "
TV Nova 3. 12. 2017: Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině. Natáčeno ve Sluneční zátoce
Doporučení románu
"S dílem, které netradičním retrospektivním způsobem a historicko-společenským posunem do reality druhé poloviny 40. let ... "
Záhada hlavolamu pro pokročilé čtenáře
Tištěná podoba
"Dobrý den. Tenhle počin vypadá velmi zajímavě, jen mne mrzí, že není k dispozici klasická, tištěná verze...Přeci jen má ... "
Záhada hlavolamu pro pokročilé čtenáře
Pozor, už bude vypukne charitativní aukce obrazů
"V rámci listopadového komponovaného večera ke 110. výročí narození Jaroslava Foglara Let Jestřába, proběhl "pistoln ... "
Video: Let Jestřába - Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara - 1. část
První úspěšný hledač Rychlých šípů
"Letos bylo hledání asi nejtěžší, změna lokality nám dala zabrat, ale Rychlé šípy jsme po třech pokusech našli, píše dlou ... "
Sedmnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy. Letos na Malé Straně a Hradčanech
Dlooouuuhááá gratulace k sedmnáctinám
"I když Bohoušek se zrodil už v srpnu, své sedmnáctiny připomněl čtenářům výrazněji až nyní - takže za Akademii Jaroslava ... "
17 let - a Bohoušek nás stále baví
Vyznamenání pro Foglara
"Souhlasím s Jurou a Pedrem. Já osobně jsem rád, že konečně jeden z prezidentů udělil Jestřábovi takové krásné vyznamenán ... "
Komu patří vyznamenání. Otevřený dopis Jury a Pedra foglarovcům
bez titulku
"Chci Vám všem moc poděkovat za akci "Let Jestřába"! Tento vynikající spisovatel si to rozhodně zaslouží. A tak ... "
Medaile Za zásluhy I. stupně udělená Jaroslavu Foglarovi in memoriam prezidentem byla poprvé představena veřejnosti
odkaz
"v odkazu se sama udělala mezera ve slově StezkaJF.jpg - tak si to zájemci opravte a já to zkusím znovu vložit. Třeba to ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Skautská stezka Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"Slávku, tak si ty souřadnice překontroluj a nedurdi se. Je v nich chyba - vedou úplně na druhý břeh Vltavy. Koukni zde: ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Hledejte Ryhlé šípy i v Kutné Hoře
"V článku není informace o hře Hledáme Rychlé šípy v dalších městech ČR úplná: Hned druhým městem po Praze, ve kterém se ... "
Sedmnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy. Letos na Malé Straně a Hradčanech
Upřesnění ke stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"1. Projekt Skautské stezky Jaroslava Foglara v Prokopském údolí byl realizován v rámci činnosti Akademie Jaroslava Fogla ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Skautská stezka Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"Stezka je vidět zde: https://mapy.cz/s/2cN66 Publikované souřadnice kostelíka )Č. 1) jsou špatně - jak zde, tak i v ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Poděkování
"Ufff, máme to za sebou! :-) Ač samotný program komponovaného večera let Jestřába trval jen dvě hodiny, vše kolem přípra ... "
Let Jestřába
Moc příjemná akce.
"Díky za ni organizátorům z Akademie Jaroslava Foglara. A velká poklona Jírovi Vodenkovi a Edovi Markovi, kdo neviděl, ne ... "
Let Jestřába
Večer Jestřába
"Super, rychlá galerie. Z fotek vypadá, že to byla programově nabitá akce. Žel, my, mimopražští z dálky, kteří to máme do ... "
Let Jestřába
1110 Kč se vybralo na Komponovaném
"večeru ke 110. výročí narození JF 15. listopadu v Praze - a to ještě nemusí být všechno, protože někteří "si to ješ ... "
Let Jestřába: Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara
Stejně
"se Slávku těšíme a děkujeme za aktivitu i snahu Jestřába připomenout tímto způsobem. Ahoj večer!"
Let Jestřába: Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .