| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Stinadla.cz ADAM
iKlubovna Bohumil Konečný - Bimba
Jaroslav Foglar - Jestřáb Foglarovec
Douhodobka - Tisíc mil k Wichkitatu magazín eKamarád
Bohoušek.cz Dětská seznamka
Stránky SPJF www.Borovice.cz

Menhartovy stránky
Zóna Pražské pobočky SPJF
Další odkazy - připravujeme

WebArchiv - archiv českého webu
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
iSBERAC.cz

Komentáře

ke článku: Foglar v Městské knihovně Praha
ze dne 21.07.2017, autor článku: Bohoušek

Komentář ze dne: 24.07.2017 22:54:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - MV Bobr (@)
Titulek: Spor o Foglara
Časopis Týden č. 31 přináší na titulní straně anonc: Spor o Foglara, Stát vs. skauti. Uvnitř na str. 20 - 23 text "Tajemství Foglarova dědictví" s řadou fotografií atd. Vhodné nejen pro sběratele...

Komentář ze dne: 26.07.2017 16:23:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Eddy (e.samek@seznam.cz)
Titulek: "J.Foglar opět v časopise!"
Článek v časopise "Týden" stojí za přečtení! Doporučuji!
Hezké dny! E.Samek

Komentář ze dne: 26.07.2017 18:58:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Bezva :)
Dovolím si předložit malá zjištění na ostravsku, kde jsem pátral po osudech S.Sohra... nebudu vysvětlovat, kdo to byl a jak byl důležitým človíčkem pro Jestřába... snad jsem vybalancoval vzpomínky bývalých komunistů a také bývalých StBáků, kteří byli v době likvidace RŠ a Pulsu u ryta... start osobní a psych likvidace S Sohra zahájilo ostravské KV KSČ, které mělo dostat befel z Prahy. jednalo se o tlaky se ztrany UV SSM Praha, kterému si měli opakovaně stěžovat soudruzi z pražských mládežnických periodik. mělo se oficiálně jednat o zatajování zisků z publikačních činností. ostravské KV KSČ procházelo personálními změnami kvůli Praž jaru a kvůli okupaci, nicméně Sohr a potažmo Jestřáb měli velké zastání u odborových předáků ostravského kraje, takže ostravské KV KSČ nakonec couvlo a všechny žádosti UV SSM a bonzy od soudruhů z periodik předalo krajské správě StB... odboráři měli mít takový vliv na KV KSČ, že dokonce nedovolili, aby se Sohr, Puls nebo Jestřáb stali objekty pro SNB... která filcka to tedy z KV KSČ vynesla do StB jsem nezjistil... jak potom probíhal šikanzen StBáckého ražení už znalci určitě ví.......

Komentář ze dne: 27.07.2017 17:38:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Čenda (@)
Titulek: Komunistům šéfoval Mamula
Komunistům v Severomoravském kraji šéfoval po dlouhá léta soudruh Miroslav Mamula. Jako vedoucí tajemník KV KSČ nese plnou odpovědnost i za šikanování Standy Sohra, Jirky Goje - Gauča (který tlak StB neunesl - spáchal sebevraždu; podobně tragicky řešil svou perzekuci v Praze v polovině 70. let i skautský činovník Pepa Zikán - Bobr) a dalších foglarovců, skautů (Kája Liba) či trempířů. Doufám, že se už Mamula a jeho podřízené filcky s krajské partaje smaží v pekle ve stejném kotli jako celostátní zrádci národa Bilak. Indra, Švestka, Rigo, Hoffman a celá ta pakáž.
Upozorňuji ale Datla Voznicu na nesprávné přiřazení rodové vazby sloves v návaznosti na zkratku KV KSČ. Jde o krajský výbor KSČ (čili "ten"), takže nemůže být přiřazováno sloveso s vazbou středního rodu. Tedy např. "KV KSČ provedl..." nikoliv "provedlo" atd. V Datlově komentáři je ale bohužel gramatických chyb jak máku, např. "ostravsko" či malá-velká písmena - stylem "vsjo rovno"... a další.

Komentář ze dne: 27.07.2017 20:54:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Volovina, perzekuce Sohra Mamula nezadal...
na gramatiku kašlu, jsou důležitá fakta....s. Mamula tenkrát ještě neměl takovou politickou sílu, jak uvádíš...následně tj. od poloviny 70let skutečně Mamula byl zosobněním neostalinismu na ostravsku, ale tvrdit, že Mamula zahájil likvidaci Sohra, je blbost...znovu opakuji: ostravské KV KSČ musel řešit zadání, které mu předložil UV SSM Praha!!! to, že pražským rudokravaťákům vadil Foglar i Sohr v Ostravě, vzniklo na základě písemných udání z několika pražských redakcí, jež vydávaly periodika pro tehdejší mládež!!!

Komentář ze dne: 27.07.2017 21:30:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: ..a proč měli Sohr a Foglar zastání u odborářů?
odboráři na ostravsku měli největší členskou základnu...odboráři v hutích a dolech měli více členů, než celá KSČ!! a pokud ostravské odborářské organizace podporovaly vydávání RŠ a zastávaly se Sohra a Foglara, bylo to z jejich hlediska jediné možné řešení, jak zpomalit nebezpečný nárůst dětské kriminality!! na ostravsku byly v té době největší výplaty z celé republiky, ale otcové rodin byli v šachtách nebo hutích a jejich dětičky parchantěly!! PROTO MĚLI SOHR A FOGLAR TAKOVOU PODPORU SE SVÝMI ČASOPISY U ODBORÁřSKÝCH ORGANIZACÍ na ostravsku!! šípáci na ostravsku ještě mohli vycházet v roce 1971, protože zde nejen odboráři ale také komunisti viděli, že to má dobré vlivy na mládež... ale pak přišel befel z UV SSM, což jsem už psal.....

Komentář ze dne: 28.07.2017 21:40:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Komunisticky boss Mira Mamula z Ostravy
Naopak, za vše rudé na Ostravsku - tedy i perzekuci Sohra, potažmo Foglara a dalších - mohl tenhle rudý boss z Ostravy.

RSDr. Miroslav Mamula (5. června 1930 Slezská Ostrava – 6. května 1986 Ostrava) byl komunistický funkcionář a politik. V době normalizace od roku 1970 byl krajským tajemníkem KSČ v Ostravě.
Proslul pořádáním mimořádných pracovních sobot (tzv. Mamulova sobota).
Zdroj: http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=161472

P.S.: Ignorací české gramatiky se, Datle Voznico, neukazuješ v nejlepším světle, To jsou také fakta!

Komentář ze dne: 28.07.2017 22:42:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: Mamula ani S.Sohra ani Puls neřešil.. to je lež!!
A žvásty o "Mamulových sobotách" apod. si nech do hospody... Puls byl výdobytek S.Sohra a celý nakladatelský kumšt měl zmáknutý, navíc odbory a vedení šachet finančně a politicky celou akci podporovali!! Kdyby TEN TVŮJ DÉMON MAMULA BYL LIKVIDÁTOR SOHRA, TAK PROČ RYCHLÉ ŠÍPY VYCHÁZELY AŽ DO ČERVNA 1971?? ............. pro střízlivé čtenáře chci vysvětlit: tady na ostravsku je havlovským zvykem říkat, že za všechno může soudruh mamula, který byl kovaný komouš, ale na jednoho tajemníka se tady toho svádí až trochu moc............... Likvidace S.Sohra byla práce ostravské StB, ale StBákům to vynesli z KV KSČ a Mamula to nebyl, ten v době 1971 měl mnohem vyšší politické ambice, než uspokojovat zmatečné fantazie přechozího taky-pisatele nebo snad pitavala?

Komentář ze dne: 29.07.2017 17:16:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vontové (@)
Titulek: Bláboly do stoky v kostele sv. Jakuba
Hele, Datle Voznico, už jsi před časem zaplevelil časopis sdružení přátel Foglara Bobří stopu nekonečnými bláboly, jak jsi jednou navštívil Foglara. Byl z toho nečitelný seriál skoro na celej ročník. Pak jsi zase vedl s kdekým spor o tom, že Foglar prý nebyl na obnově skautingu v Praze v knihovně v prosinci 89. Když Ti všichni dokázali, myslím, že i fotkami, že v knihovně byl, tak jsi vše jen okecával a bagatelizoval a své žvásty neodvolal. Teď tady zase otevíráš jakousi historickou kapitolu o odborářské rebelii na podporu Foglara, Sohra a kdekoho. Proč Bohoušek takové blbosti nesmaže? Koho to zajímá? Nás, ve Stínadlech, ne!

Komentář ze dne: 30.07.2017 17:13:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: :)))
no, argumentuješ kravsky... takže si svoje hodnocení o tom, co je a není článek, si radši nech pro sebe :))) meleš mimo mísu taky-vonte :)

Komentář ze dne: 30.07.2017 20:29:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Co kdyby
jste už těch dohadů a urážek nechali,kazí to vzhled této stránky.

Komentář ze dne: 31.07.2017 20:46:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Datel (voznica@seznam.cz)
Titulek: :)))
:) hezký srpen všem :))))))

Komentář ze dne: 09.08.2017 12:01:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Akademie Jaroslava Foglara (@)
Titulek: Pěkná pátračka
V rámci projektu a činnosti Akademie Jaroslava Foglara jsme v úterý 8. 8. navštívili Městskou knihovnu v Praze a v ústřední budově na Mariánském náměstí absolvovali pátrací hru, modifikovanou z předchozího projektu na veletrhu Svět knihy (Velké ulčovky).
Pátračka je dobře připravena, najít všech 17 karet není snadné (jednotlivci to zabere cca 30-60 minut času. Je třeba respektoval provoz knihovny - neběhat po sálech jako v lese, ale kultivovaně a tiše procházet po všech odděleních!; toto je doporučení zejména pro dětské kolektivy (oddíly, družiny, kluby, party...).
Herní kartička se vyzvedává v Informacích v hlavním sále. Vyluštění "tajenky" není úplně snadné, některá písmena si nelze s naprostou jistotou správnosti domyslet, je třeba najít všechny karty (velké ulčovky).

Komentář ze dne: 10.08.2017 18:22:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kroutihlav (@)
Titulek: Omyl!!!
Omylem jsem svůj předchozí komentář přidal k článku, kam nepatří. Omluva všem čtenářům - vše má mít své místo. Ale na postoji, že komentáře o Mamulovi či Babulovi k článku o hře v knihovně nepatří, si trvám!!!!!

Komentář ze dne: 10.08.2017 18:55:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Krizmen (@)
Titulek: Vzkaz přispěvatelům
Pokud chcete zveřejnit své stanovisko, pozvánku na akci - nevkládejte to prosím nesmyslně k článkům, které s tím nesouvisí a pošlete nám to rovnou na info@bohousek.cz - rádi zveřejníme jako zvláštní článek. Nechejme prostor pro komentáře k tématu článku. Díky a hezké léto!

Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Report ze Stínadel
"Nevíme, zda je Ivo Fencl dělostřelec-popleta, ale my, Vontové ze Stínadel, nejsme naopak vůbec moudř ... "
Literarky (8. 10. 2017): Ivo Fencl: Obrana proti Petru Vyletovi, jehož trápí mé články o foglarovských Sbornících
Proč je Fencl dělostřelec popleta?
"Všechny "Sborníky nezávislých foglarovců" jsou neuvěřitelně precizní publikace, které pova ... "
Literarky (8. 10. 2017): Ivo Fencl: Obrana proti Petru Vyletovi, jehož trápí mé články o foglarovských Sbornících
K názoru M. Baumana
"Martine Baumane, problém není v tom, že Jaroslava Foglara zmiňuji Parlamentní listy. Toho by se Jest ... "
Parlamentní listy (20. 9. 2017): Luboš Zálom: Skauti se začali věnovat děsivé kratochvíli. Ještěže se toho nedožil Foglar
bez titulku
"Zdravím a informuji, že už jsem o tomto článku psal 07.10.2017! E.Samek"
Jaroslav Foglar a Jan Tříska v letošním Reflexu č. 40
bez titulku
"Zdravím všechny příznivce vynikajícího spisovatele Jaroslava Foglara! V novém "40" čísle č ... "
Ostravská výstava ke 110. výročí narození J. Foglara je prodloužena do konce října

Nejčtenější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .