| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Další foglarovka přinese radost nevidomým

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 23. 11. 2001 | přečteno 441 ]

Ne každý má to štěstí, jaké potkalo náčelníka Žlutého květu a Velkého Vonta Vláďu Dratuše ze Stínadel v podobě úspěšné operace, která mu vrátila zrak. Pro nevidomé vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara již několik let foglarovky v slepeckém Braillově písmu. Nejnověji budou moci prsty čtenářů procházet Historií Svorné sedmy.Slepecké oddělení Technického muzea v Brně dokončilo výrobu tohoto titulu, který se, stejně jako předchozí knihy, dostane do slepeckých škol, knihoven a dalších institucí po celé republice. Nevidomí zájemci o dílo Jaroslava Foglara se v uplynulých letech mohli začíst do Hochů od Bobří řeky, Rychlých šípů v próze, Boje o první místo či výboru povídek Jestřábe, vypravuj! Na příští rok je naplánováno vydání knihy Přístav volá.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .