| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Tři roky bez Jestřába

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 24. 1. 2002 | přečteno 438 ]

Před třemi lety - 23. 1. 1999 - se Jaroslav Foglar - Jestřáb odebral do světa věčných bobřích lovišť Roye, nebe plného létacích kol Jana Tleskače, ráje buřtů a kostí Bubliny, šafránových strání Derneta s Vendou Jílkem, kouzelné kuchyně Staré Jeremiášky... Ale také do světa jemu nejmilejšího, mezi řady bývalých členů z dávných začátků oddílu, které přežil; k mamince - ačkoliv věřil, že se dožije 102 let jako ona.
Tam někde daleko, kam slunce chodí spát a kam večer plují barevné mraky, určitě zase svojí píšťalou svolává všechny ty, kteří chtějí prožít něco neopakovatelného, tajemného, dobrodružného a radostného...

- Dále také fotografie, plánek hřbitova s vyznačením hrobu -Právě na tu radost, které tolik rozdal několika generacím, si vzpomeňme, až zase někdo - tři roky po Jestřábově smrti - vytáhne, jako už několikrát, různá obvinění vůči jeho osobě.
Jako všichni smrtelníci Jaroslav Foglar za svůj dlouhý život mnohokrát chyboval. Na každém je, aby zvážil míru chyb a míru již zmíněné radosti.

Společně s maminkou odpočívá Jestřáb na pražském Vinohradském hřbitově.
Kaštan na hrobě (viz foto) není náhodou. Ostatně kaštanů roste kolem místa posledního Jestřábova odpočinku dost a dost.
"Kaštany, které vždy tak horlivě sbírám, když vypadávají ze svých ostnatých slupek, zatím jen kvetou, ještě nepadají. Až budou bubnovat o dlažbu terasy, nasbírám si jich hromádku a na každý napíšu fixkou datum, kdy to bylo. To je můj zvyk od dávných roků." J. Foglar: Život v poklusufoto: Milan Lebeda

Kliknutím na obrázek se ukáže celý plánek.Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .