| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

JUNÁK - SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR MÁ NOVÉHO STAROSTU

[ Autor: Petr Molka | zařazeno: 16. 1. 2002 | přečteno 446 ]

Tisková zpravá Junáka - svazu skautu a skautek ČR

Starostou Junáka, největšího výchovného hnutí dětí a mládeže, byl v sobotu 12. ledna jmenován Ing. František Šmajcl (48 let, České Budějovice), do listopadu 2001 náčelník této skautské organizace. Ve své funkci nahradil dosavadního starostu Dr. Jiřího Navrátila.

Ing. František Šmajcl je členem Junáka od roku 1968, v době zákazu skautingu působil v TOM. Po znovuobnovení Junáka v roce 1989 se podílel nejprve na vzkříšení skautingu v Českých Budějovicích, záhy však začal působit i v ústředí orgnizace. Během své činovnické služby prošel všemi funkcemi od vůdce oddílu, výchovného zpravodaje až po náčelníka chlapeckého kmene, kterým byl posledních šest let. Svou činnost bude vykonávat jako dobrovolník. V osobním životě pracuje jako stavební inženýr se specializací na přípravu investic, je ženatý a má tři děti. Starostou Junáka, největšího výchovného hnutí dětí a mládeže, byl v sobotu 12. ledna jmenován Ing. František Šmajcl (48 let, České Budějovice), do listopadu 2001 náčelník této skautské organizace. Ve své funkci nahradil dosavadního starostu Dr. Jiřího Navrátila.

Ing. František Šmajcl je členem Junáka od roku 1968, v době zákazu skautingu působil v TOM. Po znovuobnovení Junáka v roce 1989 se podílel nejprve na vzkříšení skautingu v Českých Budějovicích, záhy však začal působit i v ústředí orgnizace. Během své činovnické služby prošel všemi funkcemi od vůdce oddílu, výchovného zpravodaje až po náčelníka chlapeckého kmene, kterým byl posledních šest let. Svou činnost bude vykonávat jako dobrovolník. V osobním životě pracuje jako stavební inženýr se specializací na přípravu investic, je ženatý a má tři děti.
Za hlavní úkol ve své funkci považuje vytváření optimálních podmínek pro činnost Junáka a zvýšení jeho prestiže ve společnosti.

Dosavadní starosta Dr. Jiří Navrátil bude dále zastávat funkci druhého místostarosty. Současně s jmenováním starosty začíná pracovat nová Výkonná rada Junáka, která bude zajišťovat operativní řízení organizace. Jejími členy jsou: Mgr. Bedřich Horný - první místostarosta; Dr. Jiří Navrátil - druhý místostarosta; Ing. Josef Výprachtický - tajemník Junáka; Roman Šantora - zpravodaj pro komunikaci; Petra Babováková - zpravodajka pro zahraničí; Pavel Trantina - zpravodaj pro zahraničí; Bořek Slunéčko - zpravodaj pro hospodaření.

Junák na svém posledním Valném sněmu (říjen 2001) podstatně změnil uspořádání svého ústředí, které přizpůsobil klasickému modelu rozdělení „moci“ v demokratické společnosti: zákonodárná a výchovná činnost náleží sněmem volenému Náčelnictvu, v jehož čele stojí náčelník chlapeckého kmene Ing. Zdeněk Prančl a náčelní dívčího kmene Ing. Hana Vogeltanzová. Náčelnictvo jmenuje starostu, který si sestavuje Výkonou radu a který je současně statutárním zástupcem organizace.
Junák - svaz skautů a skautek ČR (http://www.skaut.cz) je se svými 53 tisíci členy největší výchovné hnutí dětí a mládeže u nás. Jeho posláním je podporovat všestranný rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí, jejich duchovních, mravních, intelektuálních, sociálních a tělesných schopností, aby byli po celý život připraveni plnit povinnosti k sobě samým, bližním, vlasti, přírodě a celému lidskému společenství. Zároveň je členem světových organizací skautek a skautů. Junák vznikl v roce 1911, byl třikrát zakázán totalitními režimy a vždy znovu obnoven. V roce 2002 si připomíná 90 let od svého založení.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .