| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Pragocon 2002 je místem setkání všech zájemců o sci-fi, tajemno a záhady

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 23. 2. 2002 | přečteno 1179 ]

Příznivci záhad všeho druhu, karetních, deskových ale i počítačových her, sci-fi a fantasy měli příležitost zúčastnit se šestého ročníku setkání Pragocon 2002.
Společnost Mensa, která sdružuje lidi s IQ nad 130, chystá v Základní škole Benita Juáreze v Bílé ulici v Praze promítání filmů, futurologické přednášky a několik desítek společenských her, kterých se mohou zúčastnit hráči bez omezení věku. "Je to největší setkání lidí, kteří se zabývají sci-fi, záhadami a společenskými hrami. Hlavním trhákem bude asi promítání filmu Pán prstenů," sdělil příznivcům redakce Bohouška jeden z organizátorů Jaroslav Flejberk.

¨ Všichni "záhadologové" měli dosud také poslední možnost podívat se na unikátní výstavu desítek modelů hlavolamu ježek v kleci, který ve svém díle proslavil Jaroslav Foglar. Výstava skončila definitivně 22. února v minigalerii prodejny hlavolamů v pražské Pasáži Rokoko. Mezi 80 kovovými, umělohmotnými, skleněnými a dřevěnými hlavolamy jich bylo 27 ze soukromé sbírky Ivana Vápenky, který vlastní i originály vyrobené speciálně pro Jaroslava Foglara - Jestřába.


Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .