| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

TV: Osudové okamžiky - Ďumbier 1960

[ Autor: Petr Molka | zařazeno: 5. 2. 2002 | přečteno 608 ]

ČT1 5. 2. 2002 21:55-22:15

Ďumbier 1960 Letní výprava čáslavských dětí do Nízkých Tater se změnila v boj o přežití. Dokumentární cyklus o mimořádných událostech uplynulého století. Režie L. Klega /P/
V úterý 28. června 1960, čtvrtý den plánovaného čtrnáctidenního putovního tábora, vyrazila sedmnáctičlenná skupina mladých turistů z Čáslavi pod vedením zkušeného pedagoga Blahoslav Formana (bratr světoznámého režiséra Miloše) na pěší túru. Vyšli ze základního stanového tábora ve Skaličné u Liptovské Porúbky. Za příznivého počasí prošli Svatojánskou dolinou až na místo, kde stála koliba bači. S ním strávili příjemný a zajímavý večer a pak přespali v blízké horárni, která byla přes léto prázdná. Na kutě šli brzy, protože časně ráno je čekal výstup na Ďumbier, Chopok a poté návrat do stanového tábora.Tam už však nedošel Blahoslav Forman ani tři děti. Zmrzli při neočekávané sněhové bouři. Jaké byly příčiny této kruté tragédie?
Učitel Blahoslav Forman, bratr režiséra Miloše Formana, který v horách našel smrt.Text a fotografie: ČT


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .