| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Ivan (Ámos) Bartoš

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 25. 3. 2002 | přečteno 812 ]

(DTA) V pátek 22. března 2002 na výstavě Schola Pragensis na pražském výstavišti v Letňanech soutěžila šestice finalistů 9. ročníku ankety Zlatý Ámos o to, kdo si odnese korunu nejoblíbenějšího učitele.
Porota, které předsedal MUDr. Jan Cimický, měla velmi těžkou práci. Souboj šestice finalistů byl velice vyrovnaný. Titul Zlatý Ámos 2001/2002 si po zdolání všech záludných otázek i splnění úkolů odnesl IVAN BARTOŠ z Gymnázia Česká v Českých Budějovicích.

Cena dětské poroty putovala do rukou "indiánského náčelníka" a učitele z Gymnázia F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou - PAVLA LIEBICHA. Titul Ámose sympaťáka udělovala porota nejpočetnější. Z 18320 hlasů, které dali jednotlivým Ámosům návštěvníci našich internetových stránek (www.radiodomino.cz), získal největší díl (7946 hlasů) učitel Gymnázia a SOŠ ve Frýdku-Místku LIBOR LEPÍK. Petr Albrecht z gymnázia v Příbrami, František Metall ze Základní školy Pod Marjánkou v Praze 6 či paní učitelka Iva Váchová ze Základní školy Buzulucká 392 v Teplicích si sice z finálového klání neodnesli domů žádnou korunu, ale určitě nemusí být smutní. Vždyť i oni jsou králi svých království - tříd a škol.
(22.3. 02, DTA)


Foglarovské výroky
"Sundejte si opasky, boty, podvazky - zkrátka všechno, co vás tísní!" - Mirek Dušín Rychlým šípům při přípravě k spánku na zimní výpravě na chatě Červenáčkova strýčka.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
 • 23. 1. 2024 - 25 let od úmrtí Jaroslava Foglara - Jestřába
 • 13 otázek - kvízy
  Nejkomentovanější
  reklama

  * Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
  * Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  * Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  * Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  * Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .