| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Vontové se bouří? Bezdomovcům na Stínadlech vyhořel stan.

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 20. 3. 2002 | přečteno 443 ]

V tričkách mohli ve stanu zbudovaném na parovodu u stadionu FK Teplice na Stínadlech chodit bezdomovci, kteří se tu scházeli na noc. Stan vytápěný teplem parovodu na teplotu kolem třiceti stupňů, neměl podle městských strážníků chybu. Čas od času se tu zastavili, aby měli přehled, zda se tu neubytovala hledaná osoba. Stan neunikl ani pozornosti policie. Zřejmě však byl někomu trnem v oku, protože v noci ze soboty na neděli vyhořel. Nikoho z bezdomovců, kteří tu pobývali zřejmě ani nenapadlo volat hasiče. Nikomu se také nic nestalo, až na to, že přišli o střechu nad hlavou. Událost však přesto jeden z nich ohlásil na služebnu městské policie, s tím, že s kamarádem sleduje skupinu osob, která měla údajně stan na parovodu zapálit. Setkání městských strážníků s oznamovatelem, který pochází z Krupky a jeho místním spolunocležníkem, se uskutečnilo před čtvrtou hodinou ráno v teplické Rokycanově ulici. Oba shodně uvedli, že před chvílí kdosi zapálil jejich stan, ve kterém přebývají spolu s dalšími bezdomovci. Když vyběhli ze stanu, spatřili prý opodál procházející skupinu mladíků se slečnou, kteří šli směrem do centra. Považovali je za původce ohně a proto se obrátili na městskou policii. Podezřelou skupinu sedmi mladých lidí kolem osmnácti let sledovali až k jedné restauraci, do níž
vešli.

Městští strážníci povolali na uvedené místo další posilu - smíšenou hlídku městské policie a Policie ČR. Společně pak zjistili totožnost party mladých lidí. Někteří pocházeli z různých částí okresního města, i z obce mimo něj, dívka má dokonce bydliště v Praze. Zajímavé by jistě bylo zjistit, co je, kromě zhruba stejného věku spojuje.

Parta shodně tvrdila, že pouze procházeli okolo stanu směrem od mlékárny do centra, ale že stan nezapálili. To prý mohli údajně udělat dva jim neznámí Romové, které potkali u stadiónu. Šli jim prý naproti směrem k mlékárně. Záhada jak z Rychlých šípů Jaroslava Foglara čeká na své rozluštění. A není první. V lednu bezdomovcům vyhořelo obydlí zbudované v šachtě dálkového topení.
(ta), Deník Směr, 19.2.02


Foglarovské výroky
„Mňo, tak je tady žirafa umírající na poušti, stonožka - a otec trestající nezdárného syna!“ - Rychlonožka představující své výrobky z kaštanů v soutěži RŠ.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
29. 04. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
20. 05. 2024
Počet komentářů: 5

Poděkování na konci hry Zde mohly být Rychlé šípy
30. 05. 2024
Počet komentářů: 3

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 2

12. ročník Pražské lítačky
29. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .