| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Děti v 72 knihovnách strávily báječnou Noc s Andersenem

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 3. 4. 2002 | přečteno 698 ]Praha, 23. března 2002 – Na noc z pátku 22.3. na sobotu 23. března nezapomene nejméně 1200 dětí po celé republice. Strávily ji v knihovně, kde ji zaplnily spoustou her, pohádek, soutěží, besed se zajímavými hosty, skládáním básniček a dalším programem, než po půlnoci či někde až k ránu zalehly a usnuly. Noc s Andersenem, po loňsku již tradiční součást Března – měsíce internetu, pro ně připravilo 72 dětských knihoven, z toho jedna až ve slovenské Trnavě. Díky internetu byly všechny děti ve spojení, sdělovaly si svoje zážitky a také se zúčastnily soutěže, kterou pro ně přichystala Mateřídouška.
Liché však byly obavy, že by kvůli internetu ztratily zájem o ostatní program. Naopak ten byl natolik atraktivní a připraven knihovnicemi a knihovníky s tak velkou dávkou fantazie, že se do něj děti zapojily s plnou vervou. Čekala na ně spousta překvapení, například v Rokycanech procházely strašidelným sklepením, v Turnově hledaly poklad, v Uherském Hradišti zažily oživnutí jedné pověsti, když na náměstí přijel kočár tažený dvěma koňmi a všechny je postupně odvezl do knihovny. V Jihlavě je navštívil divadelní soubor De Facto Mimo s Pohádkovým kufrem. V Sobotce se dětem zjevil Fráňa Šrámek, který se podivil, kdo se nastěhoval do jeho rodného domu, v němž nyní sídlí knihovna. On sám prý v něm každou noc od půlnoci do jedné hodiny hraje se svými přáteli mariáš.

Nicméně díky zážitkům popisovaným v internetové konferenci mohla shrnout jedna z organizátorek, Zlata Houšková z Národní knihovny v Praze, co všechno se během Noci s Andersenem dělalo: četlo, zpívalo, hrálo divadlo, hrálo na hudební nástroje, hrálo si, soutěžilo, křížovky luštilo, skládalo, malovalo, lepilo, stříhalo, překonávalo strach, recitovalo, běhalo, jezdilo, opékalo, tančilo, skákalo, stepovalo, vyprávělo, chatovalo, mailovalo, surfovalo, hledalo, psalo, skládalo básně, kouzlilo, ze zakletí vysvobozovalo, rozdávalo, vařilo, cukroví zdobilo, jedlo a pilo, smálo, strašilo, koukalo, natáčelo, ba i gelové svíčky vyrábělo - jen se moc nespalo:-))

Popis nezapomenutelných zážitků často i s fotografickým doprovodem se jistě objeví také na internetových stránkách dětských knihoven. Podpořit jejich tvorbu si vytkla za cíl soutěž Webík, kterou připravil Klub dětských knihoven se sdružením BMI. Přihlásilo se do ní 12 dětských knihoven a v konkurenci vesměs kvalitních stránek zvítězila a webovou kameru WebCam Go Plus od společnosti Creative získala knihovna z Nového Bydžova, jejíž stránky vytvořil 13letý Martin Šťáva.

Tisková zpráva BMI


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .