| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

V Plzni se líhnou sokolí mláďata

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 3. 5. 2002 | přečteno 760 ]

V sobotu se během přímého přenosu na internet vylíhla v plzeňském hnízdě na katedrále sv. Bartoloměje první dvě sokolí mláďata. Další mláďata se vylíhnou pravděpodobně v nejbližších dnech nebo dokonce hodinách.

Inkubace vajíček trvala celkem 32 dnů. První mládě se vylíhlo v časných ranních hodinách a druhé mládě odpoledne. Sokolí samička Anna je po většinu času zahřívá, a tak se může zdát, že ve hnízdě jsou stále ještě pouze vajíčka. Samička se jen občas zvedne, aby je nakrmila potravou, kterou do hnízda přináší sameček. Mláďata zůstanou v hnízdě samotná až po několika dnech, kdy budou mít lépe vyvinutou termoregulaci. Minimálně dalších 14 dnů se pak nebudou pohybovat mimo hnízdo a kamera poskytne detailní záběry...I když ještě není známo pohlaví mláďat, vypisují organizátoři přímého přenosu "konkurs" na výběr nejvhodnějších jmen. Návrhy na jména plzeňských mláďat je možné zasílat na e-mailovou adresu: sokoli@rozhlas.cz; autoři vítězných návrhů obdrží CD z produkce vydavatelství Radioservis.

V Praze zůstává samička Týna stále osamocena a bezpochyby už letos nebude hnízdit.

Na projektu "Sokoli v srdci velkoměsta" se podílí celá řada partnerů a sponzorů, např. Escad Trade, Cesnet, Coprosys, Datasec, Tuebor nebo Nadační fond Zelený poklad. Nemyslitelná by byla realizace projektu bez celé řady spolupracovníků, kteří se na něm podílejí bez nároku na odměnu.

Miroslav Bobek, Český rozhlas Online
Jaroslav Hruška, Český svaz ochránců přírody


Informace:

Sokoli v srdci velkoměsta – www.rozhlas.cz/sokoli


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .