| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Výstava Malujeme - po síti: Báječný výlet

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 6. 6. 2002 | přečteno 531 ]

Slavnostní vernisáž výstavy prací VII. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti "Malujeme - po síti: Báječný výlet"
TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO ROZHLASU ONLINE

VII. ročníkem mezinárodní výtvarné soutěže Malujeme - po síti: "Báječný výlet" oslovil Český rozhlas Online a firma SGI děti z České republiky, ale také z Finska, USA a Slovenska. Svoje díla zaslaly i děti handicapované a děti z dětských domovů.

Děti malovaly nebo modelovaly z keramické hlíny své představy o tom, kam by se rády vydaly za dobrodružstvím, ať už v současnosti, minulosti či budoucnosti, popřípadě o výletě, který již prožily a který byl pro ně něčím výjimečný.

Zájem o soutěž byl veliký, do Českého rozhlasu přišlo na 4000 prací! Hodnocení probíhalo ve dvou kolech, v prvním do užšího výběru postoupilo přibližně 250 prací. Ty postoupily do druhého kola, kde je hodnotily významné osobnosti našeho kulturního a politického života (např. malíř Adolf Born, malíř a hudebník Jan Antonín Pacák, herečka Naďa Konvalinková, politici Vladimír Mlynář, Stanislav Gross, Cyril Svoboda apod.).

Vítězné práce budou vystaveny v originále na výstavě v Národním technickém muzeu v Praze (11. června - 7. července 2002), ale i v počítačové podobě na internetových stránkách Českého rozhlasu www.rozhlas.cz/malujeme. Zde naleznete i originální galerii vítězných prací z předešlých ročníků.

Slavnostní vernisáž se koná 10. června 2002 od 15.00 hodin v Národním technickém muzeu a zúčastní se jí pozvané děti s rodiči a učiteli, ale také někteří z čestných porotců.

Ceny pro vítěze věnovaly: Sony, Intel, Poštovní spořitelna, Majáky a nakladatelství Albatros a Libri. Ve spolupráci s panem Jiřím Kadlečkem a Okresním úřadem Blansko předá Český rozhlas zvláštní cenu pro nevidomou holčičku. Jedná se o vodicího a asistenčního psa jménem Shadow.

Výstava z Prahy poputuje po městech České republiky a na závěr budou díla vydražena v dobročinné aukci ve prospěch Domova pro mentálně a tělesně postižené děti v Otrokovicích.

Lenka Kupková, Český rozhlas Online
Tel. 2155 2807, 0602 507755
E-mail: Lenka.Kupkova@rozhlas.czFoglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .