| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Výstava Malujeme - po síti: Báječný výlet

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 6. 6. 2002 | přečteno 100 ]

Slavnostní vernisáž výstavy prací VII. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti "Malujeme - po síti: Báječný výlet"
TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO ROZHLASU ONLINE

VII. ročníkem mezinárodní výtvarné soutěže Malujeme - po síti: "Báječný výlet" oslovil Český rozhlas Online a firma SGI děti z České republiky, ale také z Finska, USA a Slovenska. Svoje díla zaslaly i děti handicapované a děti z dětských domovů.

Děti malovaly nebo modelovaly z keramické hlíny své představy o tom, kam by se rády vydaly za dobrodružstvím, ať už v současnosti, minulosti či budoucnosti, popřípadě o výletě, který již prožily a který byl pro ně něčím výjimečný.

Zájem o soutěž byl veliký, do Českého rozhlasu přišlo na 4000 prací! Hodnocení probíhalo ve dvou kolech, v prvním do užšího výběru postoupilo přibližně 250 prací. Ty postoupily do druhého kola, kde je hodnotily významné osobnosti našeho kulturního a politického života (např. malíř Adolf Born, malíř a hudebník Jan Antonín Pacák, herečka Naďa Konvalinková, politici Vladimír Mlynář, Stanislav Gross, Cyril Svoboda apod.).

Vítězné práce budou vystaveny v originále na výstavě v Národním technickém muzeu v Praze (11. června - 7. července 2002), ale i v počítačové podobě na internetových stránkách Českého rozhlasu www.rozhlas.cz/malujeme. Zde naleznete i originální galerii vítězných prací z předešlých ročníků.

Slavnostní vernisáž se koná 10. června 2002 od 15.00 hodin v Národním technickém muzeu a zúčastní se jí pozvané děti s rodiči a učiteli, ale také někteří z čestných porotců.

Ceny pro vítěze věnovaly: Sony, Intel, Poštovní spořitelna, Majáky a nakladatelství Albatros a Libri. Ve spolupráci s panem Jiřím Kadlečkem a Okresním úřadem Blansko předá Český rozhlas zvláštní cenu pro nevidomou holčičku. Jedná se o vodicího a asistenčního psa jménem Shadow.

Výstava z Prahy poputuje po městech České republiky a na závěr budou díla vydražena v dobročinné aukci ve prospěch Domova pro mentálně a tělesně postižené děti v Otrokovicích.

Lenka Kupková, Český rozhlas Online
Tel. 2155 2807, 0602 507755
E-mail: Lenka.Kupkova@rozhlas.czFoglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .