| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Bambiriádní Miss foglarovek: Vlasta Sýkorová

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 17. 6. 2002 | přečteno 507 ]

Občas lze zaslechnout, že v díle Jaroslava Foglara není dostatečně či výrazně zastoupen dívčí respektive ženský živel. Že to zdaleka není pravda, dokázalo osm žen a dívek (z mnohem většího množství v tvorbě J. F.) soutěžících o titul Bambiriádní miss foglarovek a přesvědčit se o tom mohli návštěvníci expozice pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara na pražské Bambiriádě 23. - 26. května 2002 na Letenské pláni. Vůbec poprvé proběhla právě zde volba miss foglarovek. S jakým výsledkem se utkalo 8 odvážných finalistek? Protože hlavní volba bude až za několik měsíců, zde se akce pojmenovala Bambiriádní miss foglarovek. Osm finalistek bodovali návštěvníci expozice PP SPJF - klubovny Rychlých šípů a po čtyřech dnech hlasování vyplynulo toto pořadí: 1. Vlasta Sýkorová 2. Tonča Sedlářová 3.-4. stará Jeremiáška 3.-4. stará Zavadilka 5. kořenářka 6. drbna Rypáčková 7. Podkova 8. Haha - Bimbi čili Alžbětina Prknářová Redakce Bohouška a vedení 99. pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara blahopřeje Vlastě Sýkorové k získání titulu a věří, že tak, jako kdysi ona vyšila Rychlým šípům vlajku na památku jejich zmařeného vítězství v závodech v běhu v Závětrné ulici, hoši Rychlých šípů vyšijí Vlastě vlajku bambiriádní miss foglarovek. Ostatní dívky a ženy z Jestřábových příběhů nemusejí být rozmrzelé, protože pražská pobočka SPJF chystá v druhém pololetí tohoto roku hlavní klání o titul miss foglarovek, kde již je přihlášeno mnohem mnohem více účastnic včetně maminek a tetiček Rychlých šípů. Je tedy opravdu na co se těšit!


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
29. 04. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
20. 05. 2024
Počet komentářů: 5

Poděkování na konci hry Zde mohly být Rychlé šípy
30. 05. 2024
Počet komentářů: 3

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 2

12. ročník Pražské lítačky
29. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .