| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Vyšla Bobří stopa č. 37

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 8. 6. 2002 | přečteno 3 ]

Ve středu 5. června vyjely z rotačky brněnské tiskárny Arch první výtisky Zpravodaje SPJF – Bobří stopou č. 37. Velmi kvalitně vypravené číslo s podařenou obálkou s Vinnetouem a Old Shatterhandem od Jiřího Grbavčice je tentokrát věnováno spisovateli Karlu Mayovi a jeho dobrodružným knihám. Čtenáři v čísle najdou také…tradiční rubriky Klubovní hlasatel, Z Bobřího zápisníku, Mozaiku zpráv a Pro bystré hlavy. V čísle začíná i nová dlouhodobá hra pro čtenáře, kluby a stopaře Bobří stopy pod názvem 5 ztracených měst Janagaru. Milovníkům kreslených seriálů jsou určeny první dva díly příběhů miláčka slonů Tůmé. Velká část Bobří stopy je věnována nedožitým 95. narozeninám Jaroslava Foglara – Jestřába, zajímavý je rovněľ příspěvek Ivana Vápenky – Žily skutečně Rychlé šípy a rozhovor s jubilujícím Josefem Bláhou Řešetlákem. Bobří stopu lze objednat (nejlépe formou předplatného současně s členstvím ve Sdružení přátel Jaroslava Foglara za 120,- Kč na rok) na adrese: SPJF, P.O. Box 245, 658 45 Brno.
Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
11. 02. 2023
Počet komentářů: 23

V dubnu vyjde první díl Foglarových deníků
07. 02. 2023
Počet komentářů: 16

„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
24. 01. 2023
Počet komentářů: 13

Vlastimil Toman a jeho (foglarovský) svět
11. 02. 2023
Počet komentářů: 7

Celý den drobně prší - výbor z deníků Jaroslava Foglara (1920–1937)
17. 03. 2023
Počet komentářů: 6

Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara
03. 03. 2023
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .