| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Papež svatořečil prvního indiána

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 31. 7. 2002 | přečteno 441 ]

Papež Jan Pavel II., který po návštěvě Kanady a Guatemaly pobývá v Mexiku, svatořečil dnes poprvé v historii indiána. Po příletu hned na letišti prohlásil, že je pro něho "velkým potěšením kanonizovat prvního indiánského svatého". Svatý Juan Diego, Mexičan indiánského původu, se narodil ještě předtím, než do Nového světa připluli první Evropané. Podle církevních zdrojů se mu v roce 1531...
zjevila Panna Guadeloupská, která napomohla indiánům k jejich konverzi ke katolictví. Svatořečení Juana Diega proběhlo v hlavním mexickém městě při mši v Bazilice Panny Guadeloupské za účasti několika set tisíc věřících.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .