| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Ve stínu Rychlých šípů

[ Autor: Ondřej Liška - Agi | zařazeno: 11. 8. 2002 | přečteno 256 ]

Slyšeli jste někdy o seriálu Jana Fischera nazvaném Orlíkova dobrodružství? Víte, že v roce 1949 začal v časopise Vpřed vycházet seriál Jiskrovci (též kreslený J. Fischerem), který se pokusil napodobit Rychlé šípy? A klubácké seriály Veselá družina, Kolečkáři nebo Družina Jelenů znáte? V tomto článku se dozvíte, kde si o nich můžete přečíst a také shlédnout jejich ukázky.V magazínu Komiks.cz vyšla 8. srpna již 5. část seriálu Ve stínu Rychlých šípů autora Milana Krejčího. V článcích se věnuje seriálům, ve kterých parta dětí založí klub a společně prožívají nejrůznější dobrodružství. Sám jsem byl překvapen, kolik takových seriálů v minulosti vzniklo. Jako první jsou samozřejmě zmíněny Rychlé šípy.
Zajímavé je, že o výše zmíněném Fischerově seriálu Orlíkova dobružství, který vycházel v letech 1947-48 v Orlovi, prý Jaroslav Foglar vůbec nevěděl. Nebo že seriál Jiskrovci se postupně proměnil v jakousi pionýrskou obrazovou školu.
Seriál Ve stínu Rychlých šípů tedy hledejte na adrese www.komiks.cz v rubrice Profil, popř. klikněte v levém sloupci na odkaz Klubácký.


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .