| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Za komiksy na Vltavskou

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 4. 9. 2002 | přečteno 491 ]

Příznivci komiksů mají o nadcházejícím víkendu dostaveníčko v Praze - Holešovicích, kde se uskuteční druhý ročník festivalu tohoto oblíbeného žánru. V Galerii Display v Bubenské ulici a v jejím okolí se bude konat výstava a tvůrci komiksů budou nová díla vyrábět přímo před zraky návštěvníků.
Na programu jsou filmy a divadlo, které se bude odehrávat pod širým nebem.
Na fanoušky kreslených příběhů čekají nové publikace. Festival pořádá Galerie Display a nakladatelství Divus, které mimo jiné vydává i komiksy, především současných českých autorů. Festival potrvá do neděle a výstava bude přístupná ještě po celé září vždy od středy do neděle mezi 15.00 a 18.00.

Festival poznamenaly stejně jako mnoho akcí v České republice povodně. Voda zničila přístroje, které měly vytisknout vystavované kresby, a proto je budou umělci kreslit, vystřihovat z fólií a lepit na zdi přímo před diváky, řekl Ivan Mečl
z nakladatelství Divus. Festival se připravoval půl roku, ale záplavy jej v poslední chvíli ohrozily. Metro na Vltavské bylo zatopené a pořadatelé dostali teprve před týdnem povolení k pořádání přehlídky
v okolí stanice.
Loňského festivalu, který se konal v klubu Jelení (Bohoušek psal), se zúčastnili i autoři z Nizozemska a zemí bývalé Jugoslávie. Letošní ročník
bude hostit jen české tvůrce, protože cesty do Česka také zkomplikovala povodeň, míní Mečl.
Více informací najdou zájemci na internetové stránce www.divus.cz.


Foglarovské výroky
"Sundejte si opasky, boty, podvazky - zkrátka všechno, co vás tísní!" - Mirek Dušín Rychlým šípům při přípravě k spánku na zimní výpravě na chatě Červenáčkova strýčka.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
 • 23. 1. 2024 - 25 let od úmrtí Jaroslava Foglara - Jestřába
 • 13 otázek - kvízy
  Nejkomentovanější
  reklama

  * Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
  * Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  * Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  * Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  * Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .