| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

CVVZ 2002 bude v Praze

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 17. 9. 2002 | přečteno 90 ]

CVVZ 2002: CVVZ je tradiční setkání vedoucích dětských kolektivů, které proběhne v termínu 8.-10.listopadu 2002. Celostátní vzájemná (vrcholná, velká) výměna zkušeností, známá též pod zkráceným názvem CVVZ, se pořádá každým rokem a letos ji hostí Praha.

Jedná se o ojedinělou akci, na které se jednou ročně schází vedoucí dětských kolektivů - lidé pracující s dětmi a mládeží bez rozdílu příslušnosti k jakýmkoliv sdružením či institucím, zaměřením nebo věkovým kategoriím. Během jednoho víkendu proběhne přibližně stovka základních programů (semináře, dílny, diskusní fóra) a desítky dalších aktivit (burzy, promítání, výstavky, prezentace, prodej…)
Akce se uskuteční v prostorách ZŠ K Milíčovu Praha 4, která nabízí zajímavé prostory, velkorysé sportoviště, tři tělocvičny, dvě jídelny, dvě učebny s pevným připojením k Internetu. Škola je v blízkosti konečné stanice metra Háje (trasa C) na Jižním Městě a v jejím těsném okolí je přírodní park s rezervací Milíčovské rybníky. Kyvadlová doprava nás bude vozit do Ekocentra Toulcův dvůr, kde budou probíhat zejména ekologicky zaměřené programy.

Očekáváme příjezd asi 1000 účastníků z celé ČR i ze Slovenska a dále plánujeme vytvoření podmínek pro účast zahraničních hostů, zejména ze zemí EU.

Na přípravě akce v tuto chvíli pracuje štáb přibližně 30 dobrovolníků složený z vedoucích různých sdružení dětí a mládeže. Na samotné akci pak předpokládáme účast asi stovky organizátorů a několika desítek lektorů.

Očekáváme i VIP hosty z MŠMT ČR a dalších institucí. Na akci bude fungovat tiskové a informační centrum. V průběhu akce bude vycházet tištěný zpravodaj s aktuálními informacemi a on-line zpravodajství volně přístupné na Internetu.
Vlastní program bude připraven jednak tradičně, tedy s možností výběru jednotlivých programů a sestavení vlastního celodenního harmonogramu, jednak v ucelených tématických blocích. Významná část bude letos věnována ekologické výchově - EKOCVVZ.

Základní myšlenky programu CVVZ 2002 jsou:
* Výměna zkušeností a informací - dodržení původní myšlenky CVVZ, snaha o minimální odklon k méně účelné "show", nabídka maximálního využití času účastníků a prostoru pro setkávání.
* Program s akcentem na použitelnost - máme zájem připravit co nejvíce programů přímo využitelných pro přímou práci s kolektivem dětí a mládeže, v průběhu kterých by měly být především předávány informace typu jak, kde, za kolik, proč,… s dětským kolektivem.
* Kvalitní informace o jednotlivých programových aktivitách - každý program bude mít předem stručnou anotaci o čem je, pro koho je určen, informace o lektorovi,...
* Možnost sestavení kompletního vlastního programu předem - snaha maximálně vyjít vstříc všem zájemcům o jednotlivé programové body a možnost sestavení optimálního harmonogramu ještě před akcí bez obav, že se účastník na preferovanou aktivitu na místě nedostane.
* Tématické bloky (větve) - možnost výběru ucelených programových bloků sestávajících z více souvisejících, logicky a časově na sebe navazujících aktivit, s upřednostněním účastníků, kteří je zvolí.
* Více stupňů odbornosti - pokusíme se u nosných témat zajistit semináře či dílny pro začátečníky i pro pokročilé.
* EKOCVVZ - část věnovaná ekologické výchově, která se bude odehrávat v prostorách a okolí ekocentra Toulcův dvůr, bude mít vlastní semináře a dílny, bude však plnohodnotnou součástí pražské CVVZ a zůstane možnost jejího prolínání s dalšími programovými aktivitami. Dalším partnerem v jednání je Dům ekologické výchovy LIPKA z Brna (lektorské zajištění vybraných programů).
* Bonbónky aneb specialitky v programu - noční bazén, rafting, horolezení, keramická dílna…
* Zajímavý doprovodný program - burzy, promítání a video z oddílových akcí, herna, prezentace oddílů, muzicírování, čajovna, retroCVVZ - výstavka a setkání s organizátory minulých ročníků CVVZetek,…

Veškeré informace můžete průběžně sledovat na Internetu na stránkách http://www.cvvz2002.cz

Organizátorem letošní CVVZ je 188. skupina Pionýra T.O. Bobříci Praha 10 (www.bobrici.cz).
Ve štábu pracují zástupci sdružení Pionýr, Junák, ČSOP, YMCA, NICEM, DTA, SAN, ČTU, Březový Lístek, DDM Praha 4 a dalších sdružení. Bezpečnost akce je zajištěna Skautskou ochrannou službou.
Akce je pořádána za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
11. 02. 2023
Počet komentářů: 23

V dubnu vyjde první díl Foglarových deníků
07. 02. 2023
Počet komentářů: 16

„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
24. 01. 2023
Počet komentářů: 13

Vlastimil Toman a jeho (foglarovský) svět
11. 02. 2023
Počet komentářů: 7

Celý den drobně prší - výbor z deníků Jaroslava Foglara (1920–1937)
17. 03. 2023
Počet komentářů: 6

Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara
03. 03. 2023
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .