| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

CVVZ 2002 bude v Praze

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 17. 9. 2002 | přečteno 476 ]

CVVZ 2002: CVVZ je tradiční setkání vedoucích dětských kolektivů, které proběhne v termínu 8.-10.listopadu 2002. Celostátní vzájemná (vrcholná, velká) výměna zkušeností, známá též pod zkráceným názvem CVVZ, se pořádá každým rokem a letos ji hostí Praha.

Jedná se o ojedinělou akci, na které se jednou ročně schází vedoucí dětských kolektivů - lidé pracující s dětmi a mládeží bez rozdílu příslušnosti k jakýmkoliv sdružením či institucím, zaměřením nebo věkovým kategoriím. Během jednoho víkendu proběhne přibližně stovka základních programů (semináře, dílny, diskusní fóra) a desítky dalších aktivit (burzy, promítání, výstavky, prezentace, prodej…)
Akce se uskuteční v prostorách ZŠ K Milíčovu Praha 4, která nabízí zajímavé prostory, velkorysé sportoviště, tři tělocvičny, dvě jídelny, dvě učebny s pevným připojením k Internetu. Škola je v blízkosti konečné stanice metra Háje (trasa C) na Jižním Městě a v jejím těsném okolí je přírodní park s rezervací Milíčovské rybníky. Kyvadlová doprava nás bude vozit do Ekocentra Toulcův dvůr, kde budou probíhat zejména ekologicky zaměřené programy.

Očekáváme příjezd asi 1000 účastníků z celé ČR i ze Slovenska a dále plánujeme vytvoření podmínek pro účast zahraničních hostů, zejména ze zemí EU.

Na přípravě akce v tuto chvíli pracuje štáb přibližně 30 dobrovolníků složený z vedoucích různých sdružení dětí a mládeže. Na samotné akci pak předpokládáme účast asi stovky organizátorů a několika desítek lektorů.

Očekáváme i VIP hosty z MŠMT ČR a dalších institucí. Na akci bude fungovat tiskové a informační centrum. V průběhu akce bude vycházet tištěný zpravodaj s aktuálními informacemi a on-line zpravodajství volně přístupné na Internetu.
Vlastní program bude připraven jednak tradičně, tedy s možností výběru jednotlivých programů a sestavení vlastního celodenního harmonogramu, jednak v ucelených tématických blocích. Významná část bude letos věnována ekologické výchově - EKOCVVZ.

Základní myšlenky programu CVVZ 2002 jsou:
* Výměna zkušeností a informací - dodržení původní myšlenky CVVZ, snaha o minimální odklon k méně účelné "show", nabídka maximálního využití času účastníků a prostoru pro setkávání.
* Program s akcentem na použitelnost - máme zájem připravit co nejvíce programů přímo využitelných pro přímou práci s kolektivem dětí a mládeže, v průběhu kterých by měly být především předávány informace typu jak, kde, za kolik, proč,… s dětským kolektivem.
* Kvalitní informace o jednotlivých programových aktivitách - každý program bude mít předem stručnou anotaci o čem je, pro koho je určen, informace o lektorovi,...
* Možnost sestavení kompletního vlastního programu předem - snaha maximálně vyjít vstříc všem zájemcům o jednotlivé programové body a možnost sestavení optimálního harmonogramu ještě před akcí bez obav, že se účastník na preferovanou aktivitu na místě nedostane.
* Tématické bloky (větve) - možnost výběru ucelených programových bloků sestávajících z více souvisejících, logicky a časově na sebe navazujících aktivit, s upřednostněním účastníků, kteří je zvolí.
* Více stupňů odbornosti - pokusíme se u nosných témat zajistit semináře či dílny pro začátečníky i pro pokročilé.
* EKOCVVZ - část věnovaná ekologické výchově, která se bude odehrávat v prostorách a okolí ekocentra Toulcův dvůr, bude mít vlastní semináře a dílny, bude však plnohodnotnou součástí pražské CVVZ a zůstane možnost jejího prolínání s dalšími programovými aktivitami. Dalším partnerem v jednání je Dům ekologické výchovy LIPKA z Brna (lektorské zajištění vybraných programů).
* Bonbónky aneb specialitky v programu - noční bazén, rafting, horolezení, keramická dílna…
* Zajímavý doprovodný program - burzy, promítání a video z oddílových akcí, herna, prezentace oddílů, muzicírování, čajovna, retroCVVZ - výstavka a setkání s organizátory minulých ročníků CVVZetek,…

Veškeré informace můžete průběžně sledovat na Internetu na stránkách http://www.cvvz2002.cz

Organizátorem letošní CVVZ je 188. skupina Pionýra T.O. Bobříci Praha 10 (www.bobrici.cz).
Ve štábu pracují zástupci sdružení Pionýr, Junák, ČSOP, YMCA, NICEM, DTA, SAN, ČTU, Březový Lístek, DDM Praha 4 a dalších sdružení. Bezpečnost akce je zajištěna Skautskou ochrannou službou.
Akce je pořádána za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .