| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Máte knihu Zdeňka Pírka?

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 10. 10. 2002 | přečteno 523 ]

Ahoj Plantážníci! Normálně inzeráty soukromých osob nezveřejňuju, ale teď jsem si dal placku na čelo a udělal výjimku. Nabízí se tu totiž možnost nákupu dnes již velmi nedostatkové knihy ZDENĚK PÍREK: ČTENÁŘSKÉ KLUBY JAROSLAVA FOGLARA. Brno 1990, 172 stran . Kniha obsahuje vyčerpávajícím a dosud nepřekonaným způsobem popsanou historii čtenářských klubů Mladého hlasatele, Správného kluka, Vpředu a dalších časopisů, včetně ukázek z klubařských hlášení, ukázek z polemik vůči Jaroslavu Foglarovi atd. Kniha byla základem Edice Jaroslava Foglara, z níž bohužel vyšel již jen druhý svazek (Hromadné dopisy Jaroslava Foglara). Knihu lze objednat a zakoupitza 35,- Kč ( + dobírkové poštovné!) na adrese brez1@seznam.cz . Možnost osobního odběru v Praze. Knih je dost, neváhejte, gambusíni! Jo a málem bych zapomněl - celkový výnos z prodeje tedy 35,- Kč z každého výtisku bude putovat na Galénovu nadaci, která již více než deset let podporuje činnost dětských hnutí a organizací v rámci svého programu přátelství rozrůzněných.
Váš Bohoušek.


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .