| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Bude mít Praha Foglarovu ulici?

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 26. 11. 2002 | přečteno 750 ]


Bude mít Praha ulici pojmenovanou po svém rodáku a čestném občanovi Jaroslavu Foglarovi?
Nejspíš ano, už nějaký čas se podnikají konkrétní kroky - nyní se bude rozhodovat o tom, zda pojmenování ulice bude v podobě "Foglarova" nebo "Jaroslava Foglara".
A kde by tato ulice měla být? Nikde jinde, než na území městské části Praha 13 (!ta foglarovská třináctka!), v nové zástavbě rodinných domků směřujících od ulice Rotavské k Prokopskému respektive Dalejskému údolí - místu desítek výprav Jestřábova oddílu.
Zlí jazykové tvrdí, že někteří členové pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara chtějí tamní sídliště Velká Ohrada přejmenovat na Šmejkalova ohrada, ale tomu nevěří snad ani Štětináčova Eulálie.
Nejčerstvějším krokem směřujícím k pojmenování
ulicebylo podpořující usnesení Valné hromady SPJF:

My, účastníci 6. Valné hromady SPJF, konané dne 23. listopadu 2002:
- podporujeme usnesení Rady městské části Praha 13 č. 787 ze dne 24. září 2002, kterým je Radě hlavního města Prahy a Místopisné komisi Magistrátu hlavního města Prahy předložen návrh na pojmenování nové ulice v lokalitě Prahy 13 ve formě pojmenování ulice "Jaroslava Foglara".


Podle platné vyhlášky lze ulici totiž pojmenovat jak v podobě „Foglarova“ – tedy upřednostňované a nejčastěji používané kratší formě, tak v podobě „Jaroslava Foglara“. Místopisná komise Magistrátu hlavního města Prahy prozatím dává přednost kratší formě, Praha 13 trvá na svém původním stanovisku.


Pro informaci uvádíme i celé znění usnesení Rady MČ Praha 13:

Číslo rady: 17
Číslo usnesení: 787
Datum usnesení: 24. 9. 2002
Název usnesení: Ulice Jaroslava Foglara - pojmenování

RADA městské části Praha 13

I. souhlasí

s tím, aby nová ulice, která vznikne v lokalitě Velká Ohrada v rámci výstavby deseti domů na pozemcích v blízkosti ulice Rotavská, nesla jméno Jaroslava Foglara

II. Ukládá

*
Starostovi
[STAR]
T: 31.12.02

předložit tento návrh místopisné komisi MHMP a Radě HMP.

A jakou ulicí se tedy nakonec budeme moci projít? Kdo ví?! Teď už bude záležet jen na rozhodnutí Rady hlavního města Prahy.Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .