| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Čtyřlístku je 33 let!

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 5. 11. 2002 | přečteno 506 ]

Tak jako Rychlé šípy naše dědy tak nás za minulého režimu lákaly příhody Čtyřlístku. Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa - dnes už slavná čtyřka je k dostání ve všech knihkupectvích (v těchto dnech vyšla "velká" kniha s prvními dvanácti příběhy) a novinových stáncích a jsou oblíbeni i u dnešní mladé generace. Ale pamatuji doby, kdy byl časopis Čtyřlístek vysoce nedostatkovým a ažpodpultovým zbožím tehdejší Poštovní novinové služby. Na časopisu bylo zajímavé nejen to, že byl jako jediný v republice komiksový, ale rovněž že nevycházel pravidelně. Známé jsou vzpomínky autorů seriálu Ljuby Štíplové a Jaroslava Němečka, jak nakladatelství Panorama omezovalo z ideologických důvodů celý náklad oblíbeného dětského časopisu. Prvních třicet čísel je dnes na burzách i v antikvariátech ceněno sběrateli zlatem. Přeji tedy Čtyřlístku mnoho spokojených čtenářů a hodně zdaru do další třiatřicítky!


Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .