| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Čtyřlístku je 33 let!

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 5. 11. 2002 | přečteno 16 ]

Tak jako Rychlé šípy naše dědy tak nás za minulého režimu lákaly příhody Čtyřlístku. Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa - dnes už slavná čtyřka je k dostání ve všech knihkupectvích (v těchto dnech vyšla "velká" kniha s prvními dvanácti příběhy) a novinových stáncích a jsou oblíbeni i u dnešní mladé generace. Ale pamatuji doby, kdy byl časopis Čtyřlístek vysoce nedostatkovým a ažpodpultovým zbožím tehdejší Poštovní novinové služby. Na časopisu bylo zajímavé nejen to, že byl jako jediný v republice komiksový, ale rovněž že nevycházel pravidelně. Známé jsou vzpomínky autorů seriálu Ljuby Štíplové a Jaroslava Němečka, jak nakladatelství Panorama omezovalo z ideologických důvodů celý náklad oblíbeného dětského časopisu. Prvních třicet čísel je dnes na burzách i v antikvariátech ceněno sběrateli zlatem. Přeji tedy Čtyřlístku mnoho spokojených čtenářů a hodně zdaru do další třiatřicítky!


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .