| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Memoriál Zdeňka Pírka ve foglarologii

[ Autor: Slavomil Janov - Nashville | zařazeno: 17. 2. 2003 | přečteno 470 ]

Skalní příznivci Jaroslava Foglara si mohou prověřit své znalosti o životě a díle svého oblíbeného spisovatele ve vědomostní soutěži, kterou připravilo Sdružení přátel Jaroslava Foglara s pražskou agenturou Western Man.
Soutěž je pořádána v roce, kdy si milovníci Foglarova díla připomínají také nedožité sedmdesátiny a 13. výročí úmrtí PaedDr. Zdeňka Pírka (7. 1. 1933 – 27. 4. 1990), předního znalce autorovy tvorby a zakladatele a předsedy někdejšího Klubu přátel Jaroslava Foglara. Soutěž byla proto nazvána Memoriálem Zdeňka Pírka ve foglarologii.
Soutěž se uskuteční dvoukolově. První kolo probíhá od 13. února do 13. dubna korespondenční formou.
Druhé – finálové – kolo se uskuteční 8. května 2003 v Praze. Do finále postoupí 13 nejúspěšnějších soutěžících z prvního – korespondenčního – kola. Ke stažení:
* Vědomostní test s 99 otázkami o životě a díle Jaroslava Foglara (formát DOC - WORD)
* Informace o Memoriálu Zdeňka Pírka ve foglarologii (formát DOC - WORD)
* Tisková zpráva 1 - Memoriál Zdeňka Pírka (formát DOC - WORD)
* Tisková zpráva 2 - Memoriál Zdeňka Pírka (formát DOC - WORD)
Sdružení přátel Jaroslava Foglara
a
Slavomil Janov
WESTERN MAN
Production & Communication Agency

vyhlašují

vědomostní soutěž o životě a díle Jaroslava Foglara

Memoriál Zdeňka Pírka
ve foglarologii

Soutěž je pořádána v roce 2003, kdy si členové Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) a další příznivci jeho díla připomínají také nedožité sedmdesátiny a 13. výročí úmrtí PaedDr. Zdeňka Pírka (7. 1. 1933 – 27. 4. 1990), předního znalce Foglarovy tvorby a zakladatele a předsedy někdejšího Klubu přátel Jaroslava Foglara.

Pravidla soutěže

1.
Memoriál Zdeňka Pírka ve foglarologii je soutěží ve znalostech o životě a díle Jaroslava Foglara. Může se jí zúčastnit na vlastní náklady každý zájemce bez jakéhokoliv omezení.

2.
Soutěž se uskuteční dvoukolově.

3.
První kolo proběhne v termínu od 13. února do 13. dubna 2003 korespondenční formou. Na internetových stránkách SPJF (www.foglar.adam.cz) a nezávislém foglarovském serveru Bohoušek (www.bohousek.cz) bude od 13. února 2003 po dobu dvou měsíců – do 13. dubna 2003 – zveřejněn vědomostní test s 99 otázkami o životě a díle Jaroslava Foglara. Zájemci, kteří nemají možnost přístupu k internetu, mohou získat formulář s otázkami soutěže za obálku se známkou a nadepsanou adresou žadatele u organizátora soutěže (viz: bod 6).

4.
Za každou správnou odpověď získají soutěžící 1 bod. Maximální ohodnocení celého testu je 99 bodů.

5.
Účastníci soutěže vyplní formulář testu a odešlou jej poštou nejpozději 13. dubna 2003 (určující je datum odesílacího razítka pošty) na adresu:

Mgr. Slavomil Janov
WESTERN MAN
Božetická 6/3397
143 00 Praha 12–Modřany

6.
Test bude vyhodnocen tříčlennou odbornou porotou.

7.
Druhé – finálové – kolo se uskuteční 8. května 2003 v Praze.

8.
Do finále postoupí 13 nejúspěšnějších soutěžících z prvního – korespondenčního – kola. Minimální počet pro finálovou účast je však 66 bodů. V případě rovnosti bodů jednoho nebo více soutěžících z prvního kola, rozhoduje o postupu do finále počet správných odpovědí v tzv. prémiových otázkách (otázkách č. 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88 a 99). V případě rovnosti bodů z prémiových otázek rozhodne o postupu do finále los.
10.
Ve finále se bude soutěžit formou písemného testu s 13 otázkami. Za každou správnou odpověď získají finalisté 1 bod. Maximální ohodnocení finálového testu je 13 bodů.
12.
Vítězem Memoriálu Zdeňka Pírka a držitelem titulu mistr foglarologie se stane soutěžící, který ve finále získá nejvyšší počet bodů. V případě rovnosti bodů mezi více finalisty s nejvyšším bodovým ziskem, bude o prvenství rozhodovat správná odpověď ve „velmistrovském rozstřelu“.
13.
V rozstřelu budou soutěžící odpovídat na jednu otázku. Bude-li rozstřel třikrát vyrovnaný, stanou se vítězi Memoriálu Zdeňka Pírka a držiteli titulu mistr foglarologie všichni účastníci třetího rozstřelu.

Čestnou předsedkyní soutěže je manželka Zdeňka Pírka Milena Pírková.

Praha
13. ledna 2003


Mgr. Slavomil Janov

ředitel Memoriálu Zdeňka Pírka

Ke stažení:
* Vědomostní test s 99 otázkami o životě a díle Jaroslava Foglara (format DOC - WORD)
* Informace o Memoriálu Zdeňka Pírka ve foglarologii (format DOC - WORD)
* Tisková zpráva 1 - Memoriál Zdeňka Pírka (format DOC - WORD)
* Tisková zpráva 2 - Memoriál Zdeňka Pírka (format DOC - WORD)
Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .