| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

23. 1. 2003: U hrobu Jaroslava Foglara

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 4. 2. 2003 | přečteno 464 ]

Čtyři svíčky symbolicky zapálili zástupci vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglara a vedení pražské pobočky SPJF na Jestřábově hrobě krátce po půl čtvrté odpoledne v den, kdy jsme si připomněli čtvrté "výročí" jeho úmrtí. Každý rok bude zapáleno vždy o jednu svíčku více - a to až do doby, kdy by se Jaroslav Foglar dožil jím vysněných 102 let (tohoto věku se dožila jeho maminka). Šiškový věneček pak připomněl oblíbené střelivo z některých foglarovských příběhů.
Na hrobě byl již v tu dobu z popsaných listů gingaposkládán nápis "Buďte svorni!" - jednoznačná výzva - a Menhartem upravený minipříběh Rychlých šípů vyznívající v smír mezi stranami jednajícícmi ohledně dědictví Jaroslava Foglara.
Krátce před zástupci SPJF u hrobu Jestřábovu památku uctili představitelé Skautské nadace Jaroslava Foglara, přitomni byli i členové pražské Dvojky a Jestřábův synovec Petr Foglar. Od přítomných členů Junáka se J. Foglar dočkal i skautské hymny.
Naše fotogalerie zaznamenává všechny tyto účastníky z různých "směrů" a není tedy pouze obrazovým záznamem akce SPJF.

Fotografie najdete ZDE.


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .