| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Sluníčka a těšítka se budou rozdávat také v Mostě!

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 14. 3. 2003 | přečteno 16 ]

Mostecká dětská organizace Zálesák chystá na první jarní týden masivní útok na tváře Mostečanů. Připravuje pro ně totiž jarní těšení, díky kterému by měl úsměv rozehřát obličej i toho největšího mrzouta.
Podstatou je přinést trochu radosti do všedních dnů místních obyvatel. "Když jdete po ulici, vidíte jednoho mrzouta za druhým. Lidé se už vůbec neusmívají a svět pak vypadá tak smutně a pochmurně," konstatoval hlavní vedoucí Zálesáka Tomáš Smrž. A právě to by chtěli zálesáci změnit. "Inspirovali jsme se nápadem Sdružení přátel Jaroslava Foglara, jehož jsme členy, a chystáme se vyrazit do ulic a rozdávat všem lidem jarní těšítka," prozradil.
Zálesák se jich z vlastních prostředků chystá vytisknout tisíce. Na kartičce zhruba velikosti vyzitky se bude usmívat žluté sluníčko a každého človíčka potěší milá básnička. Těšítka budou k dostání prakticky všude a zdarma. "Není to charitativní akce, prostě jenom chceme, aby se lidé alespoň jednou za čas smáli," vysvětlil Smrž s tím, že je rozdávat nejen známým a přátelům, ale i kolemjdoucím na ulicích. "Chystáme se do nemocnic, domovů důchodců i na úřady. Ale tam to bude na kila, protože je tam hodně lidí a všichni se mračí," zažertoval.
(podle Deníku Mostecka z 13.3.2003)

Informace o akci Jaro s těšítky: http://slunicka.novinar.cz


Foglarovské výroky
„... a hody hody doprovody, dejtéé vajíčkó, červený či bílý, já mám dlouhou chvíli ... Nebo tak ňák to je!!“ - Rychlonožka při vstupu do klubovny, kde právě probíhalo plánování velikonoční výpravy RŠ.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .