| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Nejen v Praze se projdete Foglarovou ulicí I

[ Autor: Petr Molka | zařazeno: 18. 4. 2003 | přečteno 495 ]

Již brzo bude na jeden z pražsko-stodůleckých domů přitlučena první cedule s názvem ulice "Jaroslava Foglara". Už zanedlouho doručí pracovník pošty první dopis do ulice "Jaroslava Foglara". Jen za několik měsíců zakoupíte první mapu Prahy s vyznačenou ulicí "Jaroslava Foglara". Praha ale není jediné (a jedinečné) město, v němž ulici pojmenovanou po Jestřábovi najdete...

Vlašim, Kuřim, Česká Lípa, Frýdek-Místek a Šumperk - tak zde se můžete projít ulicí s názvem Foglarova. Foglarovo nábřeží najdete ve Veselí nad Lužnicí a ulici Jaroslava Foglara hned ve dvou městech: Kladno -Kročehlavy a Krupka - Maršov. Zabrousili někteří navrhovatelé nových pojmenování ulic při hledání názvů do foglarovek - nebo naopak - Jestřáb hledal názvy pro své tajemné ulice ve skutečnosti? Stínadla totiž zná každý obyvatel Ledče nad Sázavou a Valašského Meziříčí. Jak se dostat k ulici Na Stínadlech se dovíte v Písku, Sedlčanech a Teplicích - zde je známé fotbalové hřiště. Největší koncentraci foglarovských názvů ale najdete v Kuřimi: Dušínova, Foglarova, Metelkova, Rozdělovací, Vontská.
Oddíl Stopaři - Foglarovo nábřeží (Veselí nad Lužnicí) - říjen 1999 foto: Milan Lebeda - Alpín
Našli jste také nějaké zajímavé místo, ulici, čtvrť s názvem, který najdete v Jestřábových knihách, povídkách a seriálech? Napište nám o tom - bohousek@novinar.cz. Petr Molka


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .