| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Před deseti lety – duben 1993

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 19. 4. 2003 | přečteno 410 ]

Společně s klubofoglarovskovontskojunáckým časopisem DRUŽINA budeme postupně vzpomínat na události ve Foglarovském světě, které se udály právě před deseti lety. Časopis Družina byl svým způsobem jedním z předchůdců dnešního Bohouška, stejně jako později Pražský herold vydávaný pražskou pobočkou SPJF. A úvodem ještě poslední poznámka – pravopis, stylistiku a obsah (zjevné obsahové chyby jsou vyznačeny tučně) jsme nijak neupravovali. - 3. dubna 1993 se konalo jakési promítání v klubovně oddílu Stopaři. Sraz byl na Haštalském náměstí, odtud se šlo do klubovny. Přišlo asi 15 lidí a všichni mohli shlédnout zajímavé diapozitivy a malou výstavu fotografií. Akci navštívil i Ivan Vápenka, který nás zavedl k bydlišti kreslíře Rychlých šípů dr. Jana Fischera. Zde jsme si prohlédli zneuctěný náhrobní kámen, který mu v r. 1988 věnovali věrní čtenáři RŠ a odešli jsme nazpátek. Potom jsme si poslechli jednu unikátní nahrávku, jak řek Best – Tajemství Velkého vonta… Rozešli jsme se asi v 17.30 hod. - Časopis Skauting stojí již 8,- Kč. - Koncem dubna vyjde jako příloha 5. Sešitu, edice NOBODY v nakladatelství ostrov knížka kreslí Fischer, píše Foglar aneb tajemství malíře od Ivana Vápenky a Marka Poláka. (Správně má být Jiřího Poláka. ) - Magazín Skaut – Junák vyšel!!! První číslo je již dávno na pultech. Pro předplatitele stojí 16.80 Kč, pro ostatní až 18.80 Kč - Pokud se zase chcete dozvědět něco o pražských Vontech, kupte si časopis TRAMP č. 2. Je tam rozhovor s Janem Tůmou – Akélou!!!!!! !


Foglarovské výroky
"Rozsviťte si čaj!" - spiritista pan Pilgram mladému J. Foglarovi.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .