| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

POZVÁNKA NA PRAHU 13

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 11. 6. 2003 | přečteno 449 ]

Dovoluji si vás srdečně pozvat na
slavnost při příležitosti instalace oficiálních tabulí
nové pražské ulice
Jaroslava Foglara
v sobotu 21. června 2003 od 10 hodin
v Praze 13 na pomezí Lužin a Velké Ohrady v areálu nedávno dokončené bytové výstavby při stávající ulici Rotavská. Součástí slavnosti bude vysazení stromu Ginkgo a vyhlášení výzvy uctívačů Gingka. Nebudou chybět známé tváře, mezi nimi např. Miloslav Šimek či David Vávra a Bratrstvo kočičí pracky. Česká pošta vydává k této příležitosti pamětní razítko. Ulice se nachází v pražském obvodu s magickým foglarovským číslem 13 a navíc hned nad Prokopským údolím, oblíbeným místem jeho výprav. A co Jan Tleskač? Ten přiletí na....létajícím kole ! Všichni příznivci a obdivovatelé Jaroslava Foglara jsou srdečně zváni, je jich ovšem tolik, že není v silách pořadatelů je všechny včas vyrozumět. Předem se omlouváme těm, kterým nepřijde zvláštní pozvánka a prosíme: Šiřte prosím tuto zprávu dále. Všichni budou vítáni. Ti v maskách Rychlých šípů a dalších postav z Jestřábových knih obzvláště. Přijďte s námi oslavit poctu, které se Jaroslavu Foglarovi dostalo od hlavního města Prahy.
Na viděnou se těší
Petr Bratský
Poslanec PS PČR, člen parlamentního skautského klubu
bývalý starosta Prahy 13
Další informace a plánek, jak se do ulice Jaroslava Foglara dostanete najdete na internetových stránkách www.bratsky.cz


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .