| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Hra Rychlé šípy na oddílové schůzce i doma

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 7. 11. 2003 | přečteno 491 ]

Kdo by neznal legendární Rychlé šípy, tajemná Stínadla nebo hlavolam ježek v kleci? Právě pro všechny nadšence, kterým není dílo Jaroslava Foglara cizí, je určena stolní společenská hra Rychlé šípy. Hráli jsme ji na oddílové schůzce i doma. Jaká je? Stanete se postavou, která má za úkol projít Stínadly a najít tam Tleskačův hlavolam – ježka v kleci. K tomu vám napomáhají karty postav, jako jsou členové Rychlých šípů či Široko s Vonty. Každá postava má své vlastnosti (útok/obranu), pomocí kterých se posouváte blíž a blíž hlavolamu, není to však jednoduché – ostatní protihráči vám v tom brání spousty způsoby. K dispozici máte dále bonusové karty zvyšující základní vlastnosti postav, karty míst – výrazně posilující vlastnosti hlavních postav a karty příhod, které vás posouvají blíž, či vaše protihráče zpět. Hra má jednoduchá pravidla, která se dají zvládnout pochopit za deset minut, samotná hra trvá asi 30 – 45 minut. Hra obsahuje oboustranný hrací plán, 4 figurky, kostku, 66 velmi pěkně ilustrovaných karet a plastový hlavolam ježek v kleci, který je rozšroubovatelný! Hra je zábavná, rychlá a hodí se jako rodinná hra, tak i pro hraní s kamarády. Nevýhodou je, že hru mohou hrát současně maximálně 4 hráči a menším nedostatkem je i počet karet, kterým by neuškodilo, kdyby jich bylo dvakrát více. Hodnocení: °°°°° (4 body z 5) Hodnotil: Lukáš ,Třasák‘ Sikora


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
29. 04. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Rychlé šípy v knihovně aneb stručná bibliografie
20. 05. 2024
Počet komentářů: 5

Poděkování na konci hry Zde mohly být Rychlé šípy
30. 05. 2024
Počet komentářů: 3

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 2

12. ročník Pražské lítačky
29. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .