| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Za tajemstvím ježka

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 3. 2. 2004 | přečteno 503 ]

V Praze, v listopadu Léta Páně 2000, na počátku třetího tisíciletí se ocitá hlavní hrdina příběhu STANISLAVA KOTKA - třináctiletý Tadeáš nejprve sám se svou bolestí po těžké autonehodě, později v partě svých nejlepších kamarádů. Karlův most a kovový ostnatý ježek vydávají svá po staletí ukrytá tajemství. Tato tajemství jsou stále živá, přinášejí nový styl nejen pro mladé, ale pro všechny lidi na naší planetě..."Když jsem si tento inzerát přečetl v závěru loňského roku v týdeníku knižních novinek, byl jsem na knihu skutečně zvědav a nyní, když jsem ji přečetl, musím potvrdit, že mě skutečně nezklamala. Ten kdo čeká klasický tábornicko rychlošípovský a ještě k tomu foglarovský příběh, bude možná zklamán. Ten kdo přijme autorovu fantasy fikci, jednoduchá dobrodružství i jazyk, tajemno spojené s dosažením Cíle, v případě Tadeášovy party, získání klubovny - tlupovny a nevšední zápletku, bude stejně potěšen jako já.

Kotek, Stanislav (2003): Za tajemstvím ježka (proč v ulicích teček krev aneb 7 ostnů k dosažení cíle), Václav Lukeš - Poznání, Olomouc, 166 stran.
www.poznani-knihy.cz
www.jezekskola.cz


Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .